PKK kadar AKP de sorumlu

PKK kadar AKP de sorumlu
CHP Grup Başkan Vekili Emine Ülker Tarhan CNN Türk'te Aykırı Sorular programına konuk oldu.

CHP Grup Başkan Vekili Emine Ülker Tarhan CNN Türk'te Aykırı Sorular programında Enver Aysever'in sorularını yanıtladı.

Hüseyin Aygün'ün PKK tarafından kaçırılması ile ilgili olarak,"Anayasa ile güvence altına alınan seyahat özgürlüğü bir millevekili için gasbedilmiştir." diyen  Tarhan, Hüseyin Aygün'ün kaçırılmasından PKK kadar iktidarın  da sorumlu olduğunu söyledi.

İşte Emine Ülker Tarhan'ın programdaki konuşmalarından satır başları:

- CHP'nin önüne yeni sıfatının konmasından mutlu değilim. CHP'nin yeni sözcüğü ile anılması ideolojisinin yenilenmesi anlamına gelmez.

- CHP'nin en başta gelen değerleri laiklik ve ulus devlettir. 

- Son on yılda dış politikada Ortadoğu bataklığına sürüklendiğimizi görmelisiniz.

- Özgür Suriye Ordusu, evrensel hukuka göre mülteci değildir.

-Ortadoğu coğrafyasında yüz yıllık bir hesap var, çizilmek istenen haritalar var. Suriye'de tampon bölgeden öte tampon devlet olşturulmasından söz ediliyor.

-CIA Türkiye'nin nüfusunu 80 milyon olarak açıkladı. CIA her ülkede nüfus verilerini açıklıyor ve o veriler açıklanan ülkenin istatistik kurumlarının verileriyle örtüşüyor. Ama Türkiye'deki rakamlar örtüşmüyor.

-Suriye'de bir gazeteci terörist diye tutuluyor, Bizde de gazeteciler terörist yaftası ile utuklular. Aramızda fazla fark yok aslında.

-CHP, başkalarının elini Suriye'den çekmesini, emperyalizmin o bölgeden el çekmesini istiyor. Ellerini kirletmek istemeyenler bizi maşa olarak kullanıyor. O bölgede ilerisi için bölgenin lideri olarak düşünülen Erdoğan değil Barzani'dir.

--Hükümetin en büyük hatası terör örgütüne cesaret vermek oldu. İçeriği ne olduğu belli olmayan açılım süreci terörün cüre kazanmasına neden oldu.

-Sadece KPSS sınavında değil, önceki üniversite sınavlarında ve hakimlik sınavında bazı dersanelerin, interne sitelerinin soruları önceden yayınladığını biliyorum. 

-Bu iktidarın çok güzel yaptığı birşey var, bizi gerçek sorunlarımızdan uzaklaştırıp sanal sorunlarla uğraştırıyorlar.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com