PKK kampından haber spikerliğine!

PKK kampından haber spikerliğine!
Terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle ROJ TV hakkında kapatılması istemiyle açılan davanın duruşmasında televizyonun İranlı eski Müdürü Monauçher Tahsili Zonoozi'nin tanık olarak dinlenmesine devam edildi.

Terör örgütü PKK ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle ROJ TV hakkında kapatılması istemiyle açılan davanın duruşmasında televizyonun İranlı eski Müdürü Monauçher Tahsili Zonoozi'nin tanık olarak dinlenmesine devam edildi.

Kopenhag Şehir Mahkemesinde devam edilen ROJ TV ile ilgili davanın duruşmasında, mahkeme binasının etrafında ve mahkeme salonunda Danimarka polisi geniş güvenlik önlemleri aldı. Salona girenler, tek tek çelik yelek giymiş polisler tarafından aranarak içeri alındı.
 
Duruşmada, Zonoozi'nin Bölge Başsavcı Yardımcısı Anders Riisager tarafından sorgulanmasına devam edildi.
 
DAĞDAN HABER SPİKERLİĞİNE GETİRİLDİ
 Savcı Riisager, PKK kamplarında çekilen fotoğraf ve videoları mahkeme salonuna kurulan televizyon ekranlarına getirerek, Zonoozi'den bu kişileri teşhis etmesini istedi.
 
Zonoozi, ekrana getirilen ve ROJ TV'nin Belçika'daki stüdyolarında program yapan ve teröristlere şifreli mesajlar gönderen Denge Mezopotamya Radyosu çalışanı olduğu bildirilen Aysel Avesta Aydın ile Kürdistan adlı programı sunan Zekiye Öndes'i bu görüntülerden teşhis etti.
 
Zonoozi ayrıca, terör kamplarındaki fotoğraflarda terörist kıyafetiyle resimleri gösterilen Hüseyin Artos adlı PKK'lının dağdan alınarak ROJ TV'ye getirildiğini ve televizyonda haber sunuculuğuyla görevlendirildiğini söyledi. Mahkemede Hüseyin Artos'un televizyonda haber sunarken görüntüleri de izlettirildi.
 
ZONOOZİ'YE İŞTEN EL ÇEKTİRİLİYOR
 Duruşmada, ayrıca iki adet ses kaydı da dinlettirildi. Ses kayıtlarından birinde, PKK'nın Avrupa sorumlusu (Hamza Botan kod adlı) Abdullah Şen'in, Zonoozi'ye 2008 yılında işine son verildiğini bildiren ses kaydı oldu.
 
Zonoozi'nin bu görüşmeyi kimsenin haberi olmadan kayda aldığı bildirilirken, bu görüşme sırasında Abdullah Şen'ın konuşmasında ''Örgütün aldığı karara'' göre Zonoozi'nin işten çıkarılmasına karar verildiğini tekrarlıyor.
 
Zonoozi'yle kötü ayrılmak istemediklerine vurgu yapan Abdullah Şen, zira vaktiyle kendisine ''Örgütün en stratejik kurumunun'' teslim edildiğine işaret ediliyor.
 
Ayrıca isterse, Zonoozi'nin (Apo kod) adlı Sabri Ok ile görüşebileceği bildiriliyor.
 
İkinci ses kaydı ise ROJ TV Yönetim Kurulu Başkanı Henrik Winkel ile Zonoozi arasında geçen bir görüşmeyi yansıtıyor. Henrik Winkel bu görüşmede, Zonoozi'nin işten çıkarılmasından sonra bu göreve getirilen İmdat Yılmaz'ın konular hakkında bilgisi ve yeteneği olmayan biri olduğu belirtiyor. Ayrıca Winkel, ROJ TV üzerindeki PKK nüfuzundan yakınıyor ve duyduğu endişe nedeniyle istifa edeceğinden bahsediyor.
 
Duruşma çarşamba günü devam edilmek üzere ertelendi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com