'PKK kaybetmeye mahkumdur'

'PKK kaybetmeye mahkumdur'
CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, Türkiye’nin “AKP’nin başarısız yönetimine rağmen, terörü yenmeye her zaman muktedir ve kararlı” olduğunu belirterek, “PKK ne yaparsa yapsın, hangi yönteme başvurursa vursun, neticede kaybetmeye mahkumdur” dedi.
Loğoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ülkede terör saldırılarının son günlerde arttığını, Irak’ın yanı sıra Suriye’nin de eklenmesiyle terör olgusunun bölgesel bir boyut kazandığını dile getirdi. “PKK ne yaparsa yapsın, hangi yönteme başvurursa vursun, neticede kaybetmeye mahkumdur. Türkiye Cumhuriyeti, iktidar partisi AKP’nin başarısız yönetimine rağmen, terörü yenmeye her zaman muktedir ve kararlıdır” diyen Loğoğlu, Hükümet’in bu bağlamdaki tepki ve adımlarının etkili olmasının, izlediği politikaların isabetli olmasının hayati önem taşıdığını vurguladı. Suriye konusunda, AKP iktidarının “ektiğini biçmekte olduğunu” öne süren Loğoğlu, şunları ifade etti:
 
“CHP Suriye halkının demokratik, katılımcı ve çoğulcu yönetim ve özgürlük talep beklentilerini desteklemekte, ülkede süren şiddet olaylarının tamamını kınamakta, Esad’a ve muhaliflere şiddete son vermeleri çağrısını yinelemektedir. AKP iktidarını ise, Suriye politikasını gözden geçirmeye davet etmekte, komşu ülkeye çatışma ve gerginlik politikası yerine barış ve uzlaşıdan yana bir tavır almaya davet etmektedir. CHP bu doğrultuda Suriye meselesinin çözümü için hazırladığı bir öneriyi yakında Hükümet ve kamuoyumuzla paylaşacaktır.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com