PKK kendisini devletten güçlü görüyor!

PKK kendisini devletten güçlü görüyor!
AKP'nin Açılım politikalarındaki yanlışları, hem güçlendirdi hem de cesaretlendirdi... Öyle ki KCK Yürütme Konseyi Eş başkanı Cemil Bayık Türkiye'de siyasete, gündeme, kimin iktidar olacağına kendilerinin karar vereceği iddiasında.

Vatan Gazetesi'nin köşe yazarlarından Ruşen Çakır uzun süredir AKP-Cemaat üzerine yazılar yazıyor. Her iki tarafı da çok iyi tanıdığı iddiasından olan Ruşen Çakır'ın son iki yılda yazdığı yazılara bakılacak olursa AKP-Cemaat savaşı daha iyi anlaşılabilir. Tabii Ruşen Çakır'ın başka konularda, meselelerde pek de bir şeyler yazmadığı da görülür. Yaşanan onca olaya rağmen...

Bugün Ruşen Çakır'ın KCK Yürütme Konseyi Eş başkanı Cemil Bayık ile yaptığı röportaj Vatan Gazetesi'nde yer aldı. Ruşen Çakır'ın, yaptığı röportajda  Cemil Bayık'a AKP-Cemaat savaşını, taraflarıntutumunu sorduğu görüldü. Bayık'ın verdiği cevaplar ise tam anlamıyla tüyler ürpertici. Çünkü PKK Terör Örgütü'nün başı olan Bayık "Çeşitli güçler elbette ki yanına almak ister. Çünkü PKK’yı yanına alan bir güç, dengeleri rahat değiştirebilir. Bu Türkiye’de ve Ortadoğu’da da böyledir. Şu anda PKK hem Türkiye’de, hem Suriye’de belirleyici bir güçtür. Birçok gücün kaderi PKK’nın elindedir. PKK istediği gibi dengeleri yıkabilir, istediği gibi kurabilir." diyor. "Bu demektirki Türkiye'de biz ne dersek o olur" Bu terör örgütüne bu gücü ve cesareti AKP Hükümeti'nin vermiş olduğunu artık herkes biliyor.

PKK'lı Bayık kendilerini o kadar güçlü görüyor ki Türkiye'de hükümetleri atayabileceklerini resmen iddia ediyor. CHP'nin iktidar olmasının yolunun PKK ile ilişkisine bağlıyor. Terör örgütü PKK adeta 'Türkiye'yi biz yönetiyoruz'un mesajını veriyor.

AKP'ninde Cemaatinde kendi desteklerini almaya çalıştıklarını söyleyen Bayık "Bu çatışmada PKK belirleyici bir güçtür. Kim PKK’nın desteğini alırsa diğeri kaybeder. AKP de PKK’nın desteğini almak istiyor, cemaat de PKK’nın desteğini almak istiyor. Çünkü PKK’nın desteğini almadan Kürtlerin desteğini almadan bu savaşta istedikleri sonucu elde etmeleri çok zor." diyor.

Bayık kendilerini çok güçlü gördüklerini şu ifadelerle açıklıyor "Türkiye toplumundaki herkesi ilgilendiriyor. Sadece Türkiye’yi değil Ortadoğu’yu da ilgilendiriyor. Ortadoğu’da siyaset yapan bir gücüz biz."

PKK Törör Örgütüne bu güce veren AKP Hükümeti ve Başbakan Erdoğan'dır. Açılım Politikaları ile PKK'nın çekildiğinin büyük bir yalan olduğu ortaya çıkmıştır. PKK geri çekilmek şöyle dursun şehir merkezlerine inerek sözde güvenlik güçleri ile yol kesmekte, kimlik kontrolü yapmaktadır. Sözde maliyesi ile vergi adı altında haraç toplamakta İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere verdiği talimatlarla askerin ve polisin elini kolunu bağlamaktadı. Bugüne kadar PKK ile verilen mücadelede devletin yanında yer almış Kürt Halkı ise çaresizdir. AKP Hükümeti Kürt Halkını resmen örgütün kucağına itmiştir. Bugüne kadar asker ile PKK'ya karşı mücadele eden köy korucuları her gün ölüm korkusuyla yaşamaktadır. Tehdit alan köy korucularının bazıları suikast ile öldürülmekte, bazılarının çocukları dövülmekte, bıçaklanmaktadır. Ancak bunların hiçbirisi ihale ile çalışan medyada yer almamaktadır. AKP Hükümeti bitmek üzere olan PKK'yı yine Türkiye'nin başına bela etmiştir. (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com