'PKK meşruiyetini ilan etti'

'PKK meşruiyetini ilan etti'
Destici, Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarına ilişkin yazılı açıklama yaptı.

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Destici, Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarına ilişkin, ''Başlatılan bu sözde sürecin sonunda bayrağımızın yanına ikinci bayrağın çekileceğini, dilimizin yanına ikinci dil ekleneceğini söylemiştik'' ifadesini kullandı.

Destici, yazılı açıklamasında, Diyarbakır'daki nevruz kutlamalarında, Abdullah Öcalan'ın gönderdiği mesajın, Türkçe ve Kürtçe okunmasını PKK'nın meşrulaştırılması olarak gördüklerini belirtti.

Öngörülerinin doğru çıktığına değinen Destici, ''Başlatılan bu sözde sürecin sonunda bayrağımızın yanına ikinci bayrağın çekileceğini, dilimizin yanına ikinci dil ekleneceğini söylemiştik. Bugün bunları resmi olmasa da fiilen görmüş olduk. Eğer bu süreç böyle devam ederse buna neden olanlar bu vebali ömür boyu alınlarında kara bir leke olarak taşıyacaklardır'' değerlendirmesinde bulundu.

Destici, şunları kaydetti:

''PKK, bugün meşruiyetini ilan etmiştir. Ayrıca, devletin himayesinde yapılan bu kutlamalarda, mesajın iki dilde okunmuş olması dilimizin yanına ikinci bir dil eklenmesi anlamına gelir. Şanlı bayrağımızın esamesinin okunmadığı kutlamalarda, ikinci ve sözde bir bayrak ile bölücübaşının posterleri eldene ele dolaştırılmıştır. Bu durum büyük Türk milletinin devletine olan güveninde onulmaz yaralar açmıştır. Bugün Diyarbakır'da, 'Güneydoğu Anadolu'yu özerk ve özel statülü bölge haline getirdik' mesajı verilmiştir.

Bütün bu olanlar anayasal bir suçtur. Bölücübaşının söylemleri kandırmaca ve aldatmacadan ibarettir. Milli ve İslami kelimeleri mesajına inceden inceye koyarak bu millete zeytin dalını uzatması onun katlettiği bebekleri ve 5 bin şehidimizin kanlarını silemez. Hainler elbette bu milletin vicdanında layık olduğu bir şekilde mahkum olmuştur. Onları aklamaya kimsenin gücü yetmeyecektir.''
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com