PKK mezarlığından cephanelik çıktı!

PKK mezarlığından cephanelik çıktı!
PKK terör örgütünün açtığı sözde şehitlikten cephanelik çıktı!
Açılım süreci adı altında başlatılan bölücülük faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Bu süreç kapsamında geri çekilmesi, silah bırakması beklenen PKK terör örgütü yeni eylem planları yapıyor. Bu süreçte dağdaki teröristleri şehir merkezlerine çeken PKK şehir merkezlerinde eylem hazırlığına başladı.
 
Güneydoğu'da 4 tane sözde PKK şehitliği açan terör örgütü buraları cephaneliğe dönüştürmüş durumda. Bingöl'de yakalanan PKK bombalarının buradan araca yüklendiği öğrenildi. KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık bundan sonraki süreçte farklı eylem taktikleri uygulayacaklarını söylemişti. Örgüt artık karakol baskını gibi geçmişte uyguladığı eylemler yerine şehir merkezlerini harekete geçirebilecek taktikler kullanacak.
 
Mardin'in Nusaybin ilçesi kırsalında bulunan ve "Agit Suruç Şehitliği" adını verdikleri mezarlık tahrip edildi. Hatta bir mezarın da içinin açılarak bir PKK'lıya ait cesedin götürüldüğü iddia edildi. Bunun üzerine halkın sokağa dökülmesi çağrısı yapıldı. BDP eş başkanı Selahattin Demirtaş, bunun bir isyan gerekçesi olduğunu öne sürdü. PKK'nın bu konudaki aşırı hassasiyetinin bölgelere yerleştirdiği cephaneliklerin deşifre olma endişesinden kaynaklandığı belirtiliyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com