"PKK militan avında"

"PKK militan avında"
Askeri kaynaklar, örgütün 8 Mayıs’ta başlayacak çekilme öncesi militan sayısını artırmaya çalıştığını belirtti.

Türkiye’den Kuzey Irak’a 8 Mayıs’ta çekilmeye başlayacağını açıklayan PKK’nin, dağ kadrosunu güçlendirmek için yeni militan arayışlarını yoğunlaştırdığı öğrenildi.

PKK’nin sınır dışına çekilmeye başlaması ile birlikte Türkiye’den eleman temin etmekte güçlük çekmeye başlayacağını belirten askeri kaynaklar, “Katılımın artması için faaliyet var” dedi.

“İhtiyat” kuvvetlerini çoğaltmaya çalışan PKK’nin bölgede görüntü vermediğini de ifade eden kaynaklar, TSK’nin bölgedeki keşif faaliyetlerine devam ettiğini açıkladı.

Önceki gün yapılan keşif faaliyeti sırasında yol kenarına döşenmiş bir el yapımı mayının imha edildiğini anlatan kaynaklar, “Biz görüntü veya istihbarat aldığımız an operasyon için validen izin isteyeceğiz” diye konuştu.

Örgütü mensuplarının çekilişine ilişkin güzergâhlar belirlendiği ve birliklere çekilme için özel personel tahsis edildiği yönündeki iddiaları yalanlayan kaynaklar, “Geldikleri gibi giderler. Bölgedeki arazi yapısı çok sert.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nden 5 tane daha olsa da tüm bölgeyi kontrol etmek imkânsız. Örgüt militanları, görüntü vermemek için önlem alıyor. Küçük gruplar halinde sınır dışına çekileceklerdir” diye konuştu. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com