PKK ölüm saçmaya devam ediyor!

PKK ölüm saçmaya devam ediyor!
AKP'nin açılımı köy korucularını zor durumda bırakıyor. Yıllarca Mehmetçikle PKK'ya karşı savaşan köy korucuları zor durumda.

AKP döneminde açılım politikaları altında Güneydoğu Bölgesi terör örgütü PKK'ya bırakıldı. Valiler İçişleri Bakanlığı'ndan aldıkları talimatla askerin ve polisin elini kolunu bağlıyor. PKK sözde polis teşkilatı ile yol kesiyor, kimlik kontrolleri yapıyor; sözde maliyesi ile de köylülerden vergi adı altında haraç topluyor.

PKK'NIN HEDEFİNDE KÖY KORUCULARI VAR!

Uzun yıllar PKK'ya karşı devletin yanında yer alan köy korucularının hayatları tehlikede. Hiç bir dönemde bu şekilde korkuyla yaşamadıklarını belirten köy korucuları gece gündüz nöbet tuttuklarını söyledi. PKK'nın ölüm listesinde isimlerinin olduğu kendilerine emniyet güçleri tarafından iletilen köy korucuları çaresiz.

PKK BİR KÖY KORUCUSUNU ÖLDÜRDÜ

Köy Korucuları "Hasan arkadaşımızın bir yıldan fazladır, sürekli olarak evi taciz ediliyordu. Geçen sene oğlu okulda bıçaklandı. Sebebi ise babasının terörün infaz listesinde yer almasıydı. Hasan geçen sene şehit edildi. Hasan'la aynı timde görev yapan bizler de terörün infaz listesinde yer alıyoruz." dedi.

Köy korucaları yaşadıkları yaşadıklarını şu ifadelerle dile getirdiler:

"HER GÜN ÖLÜM KORSUYLA YAŞIYORUZ"

"PKK'nın ölüm listesinde olan hepimiz eşlerimizle gece gündüz nöbet tutuyoruz, evden çıkamıyoruz. Anlayacağınız her gün ölümü bekleyerek yaşıyoruz. Emniyet tarafından öldürüleceğimiz konusunda bilgilendirildik. Koruma talebinde bile bulunduk. Çözüm süreci olmasına rağmen her gün ölümü bekleyerek yaşıyoruz.

"TEK SUÇUMUZ ASKERİMİZLE OMUZ OMUZA MÜCADELE ETMEMİZ"

Çocuklarımız, terör sempatizanları tarafından 'kelleci çocukları' şeklinde hakarete maruz kalıyorlar. Tek suçumuz askerimizle omuz omuza dağda terörist öldürmektir. Biz 30 kişilik tim olarak teröre çok zayiat verdirdik. Bu nedenle terör örgütü 'çözüm süreci olumlu da sonuçlansa sizleri öldüreceğiz' diyor." (BCE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com