'PKK resmi geçit yapmaktadır'

'PKK resmi geçit yapmaktadır'
MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, TBMM'de basın toplantısı düzenledi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, çözüm süreci çerçevesinde PKK'ların Türkiye'yi terk etmelerini eleştirerek, "Anayasal kurumlar, polis, asker, mahkeme, savcı ortada yok. Sanki yer yarılmış içine girmişler. Koca Türkiye'ye, 75 milyon insanımıza PKK resmi geçit yapmaktadır" diye konuştu.

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Adan, ilk olarak Reyhanlı saldırısına değindi. Saldırının üzerinden 5 gün geçmesine rağmen soruşturmaya ilişkin hiçbir detayın bilinmediğini vurgulayan Adan, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Ecdadımız mazlumlar için Hint Yarımadası'na, Açe'ye asker göndermedi mi?" diye sorduğunu hatırlatarak, "İyi işte, sen de vatandaşlarını kendi sınırlarımız içinde vuran düşman ülkeye orduyu göndersene" dedi.

Hükümetin Suriye politikasını "hastalıklı, kişiselleşmiş, hatalarla dolu" olarak niteleyen Adan, "Türkiye, AK Parti Hükümeti'nin ajandası içerisinde gizlediği ihtiraslara mahkum edilemez" diye konuştu. Başbakan Erdoğan'ın ABD'ye gittiğini de hatırlatan Adan, "Başbakan Erdoğan 'Beni düştüğüm şu Suriye çukurundan kurtar' diye yalvarmaya gitti" dedi.

Adan, çözüm sürecinin hızla devam ettiğini anımsatarak, şu eleştirilerde bulundu:

"Daha şimdiden korktuğumuz ve milletimizle paylaştığımız hususların hepsi maalesef bir bir gerçekleşmektedir. 30 yıldır milletin kanını akıtmış bölücü PKK, elini kolunu sallayarak ve Türk milletine silah göstererek güya ülkeyi terk etmekte. Ortada gezen, hava basan, zafer fotoğrafı veren veren PKK'dır. Anayasal kurumlar, polis, asker, mahkeme, savcı ortada yok. Sanki yer yarılmış içine girmişler. Koca Türkiye'ye, 75 milyon insanımıza PKK resmi geçit yapmaktadır. Bu tek kelimeyle utanç halidir, bunları milletimize yaşatanlara yazıklar olsun. Bölücüler ve onların siyasi uzantıları durmadan özerklik lafı ediyor. Terörist başına af konusu artık rahat bir biçimde konuşulmaktadır. Sayın Başbakan ve Hükümet üyeleri terörist başından söz ederken neredeyse saygı duruşu yapacaklar.

Devlet istihbaratının, polisin tespitidir. PKK bulduğu çalışma ortamıyla motivasyon eğitimleri yapmaktadır. Bu çalışmalarda amaçlanan şey, yeni mahalli idareler yasasıyla önlerine gelecek imkanları özerklik şekline dönüştürmektir. Türk milleti de 'dağdan 5 tane mi 6 tane mi terörist geçti' diye uyutulmaktadır."
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com