PKK Saldırdı Komutanlar İzledi

PKK Saldırdı Komutanlar İzledi
PKK'yla mücadelede ihmal iddialarına bir yenisi eklendi. Gemi Tepe saldırısında teröristlerin gelişi görüntülenmesine rağmen müdahale edilmemiş!...

terorihaneti.com adlı internet sitesinde şok bir video kaydı yayınlandı.

9 Aralık 2005'te Gemi Tepe'de yaşanan PKK saldırısına ait olduğu iddia edilen görüntülerde teröristlerin gelişi açık bir biçimde görülüyor.

Site, termal kamerada görülen teröristlere müdahale edilmediği için şehit verildiğini iddia ediyor. Tarihteki yerini Gemi Tepe baskını olarak alan 2005'teki PKK saldırısında 1 asteğmen ve 3 er şehit olmuş, 2 Mehmetçik de yaralanmıştı.

terorihaneti.com'un YAYINLADIĞI GÖTÜNTÜLERİ İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

TERORİHANETİ.COM'UN HABERİ ŞÖYLE

Video kaydında görülen kişilerin PKK'lı oldukları ileri sürülüyor.

Haberde şöyle deniliyor: “Olay; 09/12/2005 günü saat: 24.00 sıralarında, Yağızoymak Tb. Merkezinde bulunan termal kameranın canlı yayımladığı görüntülerde de görüldüğü gibi, başlangıçta askerlerin daima kullandığı Yağızoymak üs bölgesinden gemi tepeye giden patika yolda ilk etapta beş terörist görülüyor. Teröristler yavaş yavaş Gemi Tepe üs bölgesine yaklaşırken görüntüdeki terörist sayısı artıyor.

Bu görüntüler bir yere gizlenmiş bir kameranın kendi kendine çektiği ve olay anında kameranın başında kimsenin bulunmadığı bir kayıt değil, görevli kişilerin kaydı yapan termal kameranın başında olduğu, görüntünün 6 ile 8. dakikasında termal kameranın sağa-sola/aşağı-yukarı hareket ettirilmesinden de anlaşılmaktadır.

Yani termal kameranın bulunduğu harekat merkezindeki görevli personel teröristlerin gemi tepeye yaklaştıklarını görüyor ve hareketlerini rahatlıkla takip ediyor. Ama anlaşılmaz bir şekilde, tabur merkezi ile teröristler arasında sadece 700 metre mesafe bulunmasına ve ana üs bölgesinde teröristlere müdahale edecek onlarca güçlü silahlar bulunmasına rağmen ateş edilmiyor.

Termal kamera görüntülerinin 8.30'uncu dakikasında bir teröristin mayına basmasının akabinde fark edilmeleri üzerine gemi tepe üs bölgesinde hareketlenme ve panik yaşandığı, 9.11'inci dakikada teröristlerce askerin şehit edildiği, hazırlıksız yakalanan askerlerin panik halinde mevzilere kaçıştıkları görülüyor. Yani 8.30 dakika boyunca teröristleri canlı yayında seyredenler, kendileri ateş etmedikleri gibi, anında telsizin mandalına basarak gemi tepe üs bölgesindekileri ikaz etme olanaklarına rağmen ikaz bile etmiyorlar."

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com