'PKK saldırıları artacak'

'PKK saldırıları artacak'
Irak'ın sürgündeki siyasisi Haşimi, Türkiye'deki PKK saldırılarında artış olacağını söyledi.
Irak’ın sürgündeki Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık Haşimi, Türkiye’nin Suriyeli silahlı muhaliflere verdiği desteğin bedelini PKK saldırılarıyla ödediğini ve önümüzdeki dönemde Türkiye’deki PKK saldırılarında artış olacağını tahmin ettiğini söyledi.
 
Hurriyet Daily News muhabiri İpek Yezdani’ye konuşan Haşimi, Irak’ın Şii Başbakanı Nuri El Maliki tarafından “Şii yetkilileri hedefleyen ölüm timleri kurmak” suçlamasıyla itham edilmiş, hakkında açılan davanın ardından önce Kuzey Irak Kürt Yönetimi’ne, daha sonra da Türkiye’ye sığınmıştı.
 
Irak’ın en üst düzeyde Sünni yetkilisi olan Haşimi, “Ben PKK saldırılarının önümüzdeki dönemde daha da artacağını tahmin ediyorum çünkü Suriye, bölgedeki diğer bazı güçlerle birlikte Türkiye’ye şantaj yapmak için şu anda PKK kartını kullanıyor” dedi.
 
Haşimi, Türkiye’nin PKK’nın tasfiyesi için Kuzey Irak’taki Kürt Yönetimi’yle görüşmesini de “zaman kaybı” olarak gördüğünü söyledi. Haşimi, “PKK terörünü durdurmak istiyorsanız, Türkiye’nin dostu bir kişi olarak benim naçizane tavsiyem konunun muhataplarıyla doğrudan görüşmenizdir. Türkiye tarihi ve çok farklı bir adım atabilir. Başka şeylerle boşuna vakit kaybetmeyin” diye konuştu. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com