PKK sempatizanları Avrupa Konseyi'ni bastı!

PKK sempatizanları Avrupa Konseyi'ni bastı!
Terör örgütü PKK sempatizanları, Strasbourg'da Avrupa Konseyi binasına baskın düzenledi...

Yaklaşık 60 kişilik bir grup Türkiye'nin de üyesi olduğu Avrupa Konseyi'nin Agora isimli ek binasına zorla girdi. Güvenliği aşan grup, binanın ana girişinde 1 saattir oturma eylemine devam ediyor.

Konsey'e bağlı Avrupa İşkenceyi Önleme Komitesi'nin (CPT) de bulunduğu binaya zorla giren göstericiler, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'ın, avukatlarıyla 48 gündür görüştürülmediği gerekçesiyle bu eylemi düzenlediklerini belirtti. Terör örgütü lehine slogan atan grup, Konsey yetkililerine "Gerekirse bir gün boyunca burada oturacağız. Öcalan'ın serbest bırakılması için kilit kurum burası." açıklamasını yaptı.

PKK sempatizanları, Avrupa Konseyi binasının girişindeki güvenlik görevlilerini yaşadıkları arbede sonrası içeri girdi. Yetersiz sayıdaki güvenlik personeli eylemcilere oturma eylemi esnasında müdahale etmedi. 40 dakika sonra gelen polis ise henüz binadan içeri girmedi. Eylemci grup, Fransızca ve Kürtçe olarak "Yaşasın Kürdistan", "Türkiye Defol", "Öcalan'a özgürlük" sloganları attı. Avrupa Konseyi çalışanları büyük tedirginlik yaşarken, ana girişin eylemciler tarafından kapatılması nedeniyle çalışanlar odalarını terk edemiyor. Avrupa Konseyi'nin 2008'de tamamlanan Agora ek binasına 550 kişi çalışıyor.

Strasbourg'daki PKK sempatizanları 9 Eylül cuma günü de aynı binanın önünde bir gösteri düzenlemişti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com