PKK sempatizanları şov yaptı!

PKK sempatizanları şov yaptı!
Nevruz bahanesiyle yurt genelinde terör örgütünün paçavraları dalgalandırıldı. Diyarbakır'daki 'büyük kutlama' öncesi, PKK adeta prova yaptı.

BDP önderliğinde, İstanbul,İzmir, Antalya başta olmak üzere birçok il ve ilçede Nevruz kutlamaları vardı. Binlerce polisin görevlendirildiği kutlamalar, bölücü örgüt PKK’nın gövde gösterisine dönüştü. Alanlarda Apo posterleri açıldı, sözde PKK paçavraları dalgalandırıldı.

Antalya,Sakarya, Osmaniye gibi illerde Türk bayrağı ile karşı gösteride bulunmak isteyen vatandaşlara biber gazı ve coplarla müdahale edildi. Güvenlik güçleri yurt genelinde adeta Türk Bayrağı kovaladı. Polis kontrolünde Apo posterleri açılırken, Ay-yıldızlı bayraklar ‘provakasyon olur’ gerekçesiyle açtırılmadı.

İSTANBUL


Zeytinburnu Kazlıçeşme’de binlerce BDP’li terör örgütü bayrağı ve bölücübaşı posteri eşliğinde halay çekti.

MERSİN

Mersin’de BDP’nin organize ettiği nevruz kutlamalarına yaklaşık 15 bin kişi katıldı.
Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı meydanda Abdullah Öcalan posterleri ve sözde PKK bayrakları açıldı.

SAKARYA’DA 50 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

BDP Sakarya İl Örgütü tarafından Sakarya Et Balık Kurumu yanındaki meydanda yapılan  nevruz kutlamasına yaklaşık 150 Sakaryaspor taraftarı müdahale etmek istedi.
Polis ile gruplar arasında sokak aralarında süren biber gazı da kullanılan müdahalede yaklaşık 50 kişi gözaltına alındı.

OSMANİYE

Osmaniye’de BDP’nin organize ettiği nevruz kutlaması,  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin adının verildiği bulvarda yapıldı.  Ellerinde Türk bayrakları taşıyan 30 kişilik grup, yaklaşık 2 bin kişinin kutlama yaptığı alana girmek isteyince, polis engeliyle karşılaştı. Osmaniye Emniyet Müdürü Tayfur Erdal Ceren’in araya girmesiyle gerginlik önlenirken, ellerinde Türk bayrakları olan grup, bölgeden uzaklaştırıldı.

ANTALYA

Sosyal paylaşım sitesi üzerinden örgütlenerek bir araya gelen 300 kişilik grup, terör örgütü PKK’yı protesto için Konyaaltı Caddesi’ndeki Şehitlik Anıtı’na yürümek istedi. Yürüyüşlerine izin verilmeyen grup, polisle 3 kez karşı karşıya geldi.

ERZURUM

BDP’nin Erzurum’da düzenlediği Nevruz kutlamasını protesto eden gruplarla, kutlamaya katılan grup arasında taşlı sopalı çatışma çıktı. Polis kentin çeşitli semtlerinde toplanarak kutlama yapılan alana gelen protestocuları engellemek için cop ve biber gazı kullandı. Nevruz alanında ise polis katılımcılara şeker ikram etti.

İZMİT

BDP Kocaeli İl Teşkilatı’nın organizasyonuyla bugün İzmit’te düzenlenen nevruz kutlamaları öncesinde olaylar çıktı.

Leyla Atakan Caddesi’nde toplanan BDP’liler yürüyüşe geçmek üzereyken,  aralarında Kocaelispor taraftarlarının da bulunduğu kalabalık bir grup, BDP’lilere saldırmak istedi. Geniş güvenlik önlemleri alan polis olayları yatıştırmaya çalışırken  yaklaşık 30 kişi gözaltına alındı.
Yurt genelindeki kutlamalar olaysız sona erdi.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com