PKK silah bıraksa bile, ABD buna izin verir mi?

PKK silah bıraksa bile, ABD buna izin verir mi?
Usta kalem Melih Aşık, Milliyet'teki köşesinde bugün 'Paris bilmecesi...' isimli bir yazı kaleme aldı.

Melih Aşık yazısında Paris'te 3 PKK'lı kadın teröristin öldürülmesine değindi. Gerek AKP iktidarı gerekse de PKK cephesi tarafından Fransız polisinin yapacağı soruşturma dahil beklenmeden kendilerine göre olayla ilgili yorumlar ve çıkarımlar yapıldığını söyleyen Aşık, konuyu İmralı görüşmelerine getirdi. PKK silah bırakmak istese dahi bölgede PKK varlığından memnun olan ve gizliden gizliye İsrail tipi bir Kürt devleti kurulmasını isteyen ABD'nin, bu Türkiye-PKK ateşkesine izin verip vermeyeceğini sordu.

İşte Aşık'ın yazısından satırbaşları...

Paris’te biri PKK kurucusu üç kadının Kürdistan Enformasyon Bürosu’nda ölü bulunması üzerine Türkiye’de “bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz” ilkesinin ne kadar uzağında bulunduğumuz bir kez daha görüldü. Haberle ilgili elde bilgi olmadan AKP sözcüsü Hüseyin Çelik “İç hesaplaşma” lafını ortaya attı. PKK tarafı ise aynı anda “Derin devlet” teşhisini koyuverdi. Kimse Fransız polisinin yapacağı soruşturmanın sonucunu beklemeye niyetli görünmüyor.

Fransız polisi derken... Fransa PKK’yı terörist ilan eden AB’nin bir üyesi. Kentin orta yerinde bir PKK bürosu açılıyor. Ancak bu büroya yönelik bir koruma olmadığı gibi giren çıkanı gözleyecek bir kamera sistemi de kurulmamış... Siyasi cinayetleri çözmekte usta bir ülke mi diye sorarsanız... Tam tersine... 1975 yılında Asala’ca şehit edilen büyükelçimiz İsmail Erez’in katillerini henüz bulabilmiş değil Fransız polisi...

Biz yine de son olayı aydınlatmalarını bekleyelim...

Biliyoruz ki... Büyük devletler terörü yıllardır Türkiye üzerinde baskı oluşturmak ve bölgede ikinci İsrail kıvamında bir Kürt devleti kurmak için kullanıyor. ABD Irak’ı yıllarca kana boğdu. PKK’ya dokunmadı. Batı ülkeleri teröre karşı savaşı destekliyor. Ancak Türkiye’ye sürekli savaşma anlaş tavsiyesinde bulunuyor. Neden? Çünkü PKK’yı kullanıyorlar.

Hal böyle olunca... Diyelim ki PKK liderleri silah bırakmaya karar verdi. Acaba onların arkasındaki ABD ve diğer Batı ülkeleri buna “he” der mi? İzin verir mi?

Ankara “silah bıraktırma” konusunda ABD’yi ikna etti mi acaba? Edebilir mi?
(TOK)

Melih Aşık / Milliyet

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com