PKK siyasete girecek!

PKK siyasete girecek!
BDP'li vekil PKK'nın bundan sonra legal siyaset yapacağını söyledi! Eğitim dilinin Kürtçe olması için ilk adım da atılıyor!
AKP ile BDP'nin birlikte yürüttükleri açlım süreci meyvelerini vermeye başladı(!) BDP'li vekillerin istekleri hiç de yenilir yutulur cinsten değil. Anadilde eğitim, PKK'ya af ve siyasete girme imkanı, özerklik... BDP'li vekiller de bu söylemleri her fırsatta dile getiriyorlar.
 
BDP Genel Başkan Yardımcısı Gültan Kışanak Eğitim dili Kürtçe olan ilk üniversitenin kurulması kapsamında Mezopotamya Vakfı’nca Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’nda gerçekleşen Mezopotamya Vakfı Kurucular Kurulu Birinci Toplantısı’nda konuştu. 
 
İtiraz hareketi İnşa hareketine dönüştü!
 
Kışanak burdaki konuşmasında başlangıçta itiraz hareketi olarak başlayan mücadelenin inşa hareketine dönüştüğünü belirterek İmralı konusunda da açıklamlar yaptı. Kışanak “Beklenti devam ediyor. Umuyoruz en kısa zamanda gerekli bürokratik işlemler tamamlanır. Görüşmenin ertelenmesine ihtimal vermiyorum. Böyle bir şey olacağını düşünmüyorum. Bu kadar önemli tarihsel bir süreç başlamış. Bunun devam etmesi yönünde herkesin iradesinin hâlâ var olduğunu görüyoruz. Hükümetin de, bizim de PKK’nın da bu konudaki yaklaşımı devam ediyor.” dedi.
 
PKK’da legal siyaset yapacak
 
Buradan ayrıldıktan sonra partisinin gençlik meclisinin eyleminde konuşan Kışanak şunları söyledi: “Çözüm için Öcalan’a demokratik mücadele içerisinde yer açma zorunluluğu bulunuyor. Eğer biz güçlü bir şekilde bu süreci ilerletebilirsek, demokratikleşmeyi ve barışı sağlarsak,  normalleşme sürecine geçebilirsek PKK’da legal siyaset yapacak.” dedi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com