PKK strateji değiştiriyor

PKK strateji değiştiriyor
Fransa'daki 3 PKK'lıya suikastte katil zanlısının PKK'lı olması ve dolayısıyla "örgüt içi infaz" ihtimalinin güçlenmesi üzerine PKK "sızma" adı altında medya kampanyası başlattı.

Fransa'da 3 PKK'lı kadının infazıyla ilgili Fransa makamlarının katil zanlısı olarak 2 yıldır PKK üyesi olan Ömer Güney'i tutuklaması, "Örgüt İçi İnfaz" iddialarını daha da güçlendirdi.

Katil zanlısı Ömer Güney'in paltosundaki barut izi, cinayet sırasında orada olduğunun kesinleşmesi ve Sakine Cansız'a çok yakın bir PKK üyesi olması PKK'nın ayarını fena halde bozdu.

Fransız polisinin ilk baştan itibaren elde ettiği delil ve bilgiler, olayın PKK bağlantılı birileri tarafından gerçekleştirildiği yönündeydi ve başsavcı Molins’in açıklaması, “Türkiye’nin ya da Türkiye ile bağlantılı servislerin, grupların işidir” tezini çökertti.

Konuyla ilgili diplomatik bir yetkili de “Olayın PKK içinden biri tarafından gerçekleştirilmesi, Türkiye açısından ferahlatan bir açıklama. Kim azmettirmiş olursa olsun, Türkiye ile ilgisi olmadığı resmen açıklanmış oldu” yorumunu yaptı.

Katil zanlısının PKK üyesi çıkması, PKK içi infaz ihtimallerini güçlendirirken, Savcının açıklaması aynı zamanda bu suikastlerle ilgili Türkiye'yi suçlayan PKK'nın da tezini çökertmiş oldu.

Bunun üzerine dün PKK'nın Kandil'deki "bir numarası" Murat Karayılan başta olmak üzere terör örgütü bir medya kampanyasına başladı ve Ömer Güney'in PKK'lı olmadığını, "örgüte sızmış ajan" olduğunu dolaşıma soktu.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com