PKK suikastçisinden şok ifade!

PKK suikastçisinden şok ifade!
Ömer Güney’den şok edecek ifade...
Paris’te PKK’lı üç kadını öldürmek suçundan tutuklu bulunan Ömer Güney’in, avukatına, “Vuran kişilerle ilgili elimde büyük deliller var, katliamı yapan kişiyi biliyorum“ dediği iddia edildi.
 
Fransa’nın başkenti Paris’te, PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’i öldürdüğü iddia edilen Ömer Güney halen tutuklu bulunuyor.
 
Vatan gazetesinin haberine göre; Ömer Güney’in amcası Ahmet Güney, yeğeninin Fransa adli makamlarının atadığı avukatına cinayeti işlemediğini, elinde ise vuran kişilerle ilgili büyük deliller olduğunu söylediğini aktardı:
 
“Biz Ömer’in suçlu olduğuna inanmıyoruz. Olaydan sonra çekilmiş bazı görüntüleri ortaya çıktı. Cinayetler işlendikten sonra binanın önünde olay sonrasını arkadaşıyla izlediği video bu. Kendi kaldığı evinden çıkarak olay yerine gidiyor. Orada bir arkadaşına ‘nasıl olur ben daha 2 saat önce buradaydım’ diyor. Ömer zaten olaydan 1 hafta sonra nasıl yardımcı olabilirim diye kendisi gidiyor polise. Bakıyorlar görüntülerdeki en son çıkan o ve hemen gözaltına alıyorlar. Kendisi suçu kabul etmiyor zaten. Vuran kişiler için de avukatına ‘Elimde büyük deliller var, katliamı yapan kişiyi biliyorum’ demiş. Ama bu konuda ne yapıldı bilmiyoruz.”
 
AVUKATA GÜVEN YOK
 
Ömer Güney’in iddiasına rağmen hala tutuklu bulunması ve faillerin yakalanmaması aileyi rahatsız ediyor. Aile, bu ifadelere rağmen Güney’in tutuklu bulunmasında ise suçu avukatta buluyor.
 
Fransa adli makamlarının atadığı avukatın, Ömer’i yeteri kadar savunmadığına inanan aile yeni avukat arayışına girdi. Avukatlarla görüşmelerde 30-40 bin Euro ücret istenmesi üzerine , aile gerekli kaynağı bulmak için restoranlarını satılığa çıkardı. Baba İsmet Güney, internet yolu ile Saint Denis’te bulunan restoranları ile ilgili bir satılık ilanı verdi.
 
AİLENİN SESSİZ BEKLEYİŞİ
 
Amca Zekai Güney, ailenin, çocukları Ömer Güney’in suçsuz olduğuna inandıklarını aktararak, “Ömer’in ailesi susuyor, açıklama yapmıyor. Çünkü ön planda olmak istemiyorlar. Ömer’in suçsuz olduğuna inanıyorlar. Bu sürecin sonunda ise hayata kaldıkları yerden devam etmek için susmayı tercih ediyorlar. Biz de onlardan aldığımız bilgileri sizinle paylaşıyoruz” dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com