PKK Türkiye'yi kana bulayacak!

PKK Türkiye'yi kana bulayacak!
AKP'nin açılım politikaları adı altında güçlendirdiği PKK terör örgütü Türkiye'yi kana bulmaya hazırlanıyor.
AKP'nin açılım politikaları çerçevesinde geri çekileceğini, silah bırakacağını iddia eden AKP Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve polislere PKK terör örgütüne dokundurtmamıştı. Doğu ve Güneydoğu illerinde serbestce hareket edebilen PKK terör örgütü çekilmek, silah bırakmak bir yana resmen kan tazelemiş AKP hükümetide buna ön ayak olmuştu.
 
AKP hükümeti daha sonra başta başbakan Erdoğan olmak üzere bir çok vekil PKK'nın çekilmediğini, silah bırakmadığını hatta güçlendiğini itiraf etmek zorunda kalmıştı.
 
Geçen haftada Bingöl'de, PKK'ya ait patlamaya hazır halde 200 kilogram patlayıcının ele geçirilmesinin ardından istihbarat birimlerinden yeni bilgiler gelmeye başladı. Dağdaki İstihbarat birimleri, PKK’nın, çözüm süreciyle birlikte şehir merkezlerinden kırsala çektiği, patlayıcı maddeler ve bombalı saldırılar konusunda özel olarak eğitilen kadrolarını yeniden buralara kaydırdığını tespit etti.
 
Çözüm süreci kapsamında 1 Eylül’den itibaren adım atılmaması durumunda sokak eylemlerine başlayacağını açıklayan ve çekilmeyi durduran PKK’nın, bu eylemlerden sonuç alamaması durumunda kanlı saldırılara girişebileceği belirtildi. İstihbarat birimlerinin bu konudaki uyarısı üzerine 81 il genelinde alarma geçildi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com