PKK Üç kişiyi kaçırdı

PKK Üç kişiyi kaçırdı
PKK'ın Kandil'deki liderleri ve İmaralı çözüm sürecine ilişkin adımlar için 30 Mart yerel seçimleri sonrasını işaret etti ve yasal adımlar atılmadığı takdirde sürecin biteceği mesajlarını haftalar önce yayınladılar.

erel seçimlerin geride kalmasıyla birlikte PKK eylemlerini sıklaştırdı. PKK dün Şemdinli'de askerlere taciz ateşi açarken, aynı günün akşamında Şırnak'ta 3 ismi kaçırdı. Bunun yanı sıra bölgede yol kontrolleri, şantiye alanlarına saldırılar da PKK tarafından artık süreklilik kazanan eylemler...

KCK Yürütme Konseyi haftasonu yaptığı açıklamayla da AKP'nin çözüm sürecini bitirmek istediğine vurgu yapılmış ve açıklamanın sonunda; "AKP, ya Önderliğimizle yasallığa dayalı bir müzakere sürecine girecektir ya da bunun dışındaki seçenek hiç kimsenin arzulamadığı yeni bir sürecin gelişmesi olacaktır." denilmişti.

3 KÖYLÜYÜ KAÇIRDI

Şırnak'ın Güçlükonak ilçesine bağlı Çevrimli köyünde yaylaya çıkan 1'i geçici köy korucusu 3 köylünün dün bir grup PKK'lı tarafından kaçırıldığı belirtildi. Köy muhtarı İbrahim Özbey, yakınlarının bir an önce bırakılmasını istedi.

Güçlükonak ilçesine bağlı Çevrimli köyünde dün yaylada bulunan göçerlerden alacakları olan parayı almak için yaylaya çıkan geçici köy korucusu Nimet Özbey, akrabası olan köylüler Emin ve Abdullatif Özbey'in yollarını kesen bir grup PKK'lı tarafından kaçırıldığı belirtildi. Çevrimli köyü muhtarı İbrahim Özbey, dün sabah saat 10.00 sıralarında yaylada bulunan göçerlerden alacaklarını almak için yola çıkan 3 kişinin, Ağaçyurdu ve Yatağan köyü yakınlarında PKK'lılar tarafından kaçırıldıklarını söyledi. PKK'nın 10 Haziran 1990'da düzenlediği baskında 27 kişinin yaşamını yitirdiği ve bastığı mayının patlaması sonucu 2 ayağını kaybeden Çevrimlli köyünün muhtarı olan Muhtar İbrahim Özbey, basına verdiği demeçlerde çözüm sürecini desteklediğini belirterek, "Amacımız, bir an önce çözüm sürecinin sonuca ulaşmasıdır. Çözüm sürecinde bu tür şeyler iyi değildir. Bizim birimizi af etmemiz gerekiyor. Yeğenlerimin bir an önce serbest bırakılmasını istiyorum" dedi. (SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com