PKK uyuşturucu ticaretini bırakır mı?

PKK uyuşturucu ticaretini bırakır mı?
Çekilme için tarih veren PKK, yılda 500 milyon dolarlık uyuşturucu rantından vazgeçer mi? İstihbarat bilgilerine göre, Lice'deki gruba 'Oradan ayrılmayın. Ekime devam' talimatı verildi.

PKK'nın elebaşlarından Murat Karayılan, örgütün 8 Mayıs'ta silahlarıyla sınır dışına çıkacağını açıkladı, operasyon halinde karşılık vereceklerini söyledi. Ancak PKK'nın en büyük gelir kaynağı, yılda 500 milyon dolar kazandığı uyuşturucu ticareti. PKK'nın Diyarbakır Lice başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu'nun birçok noktasında uyuşturucu tarlaları var.
 
'EKİME DEVAM' TALİMATI
 
Eylemsizlik kararı alan PKK, yıllık 500 milyon dolarlık ranttan vazgeçer mi? Eğer uyuşturucu ticareti yapmaya devam ederse güvenlik güçleriyle karşı karşıya gelecek. İstihbarat bilgileri, örgütün ekime devam edeceği yönünde. PKK'nın üst kademesinin Lice'deki gruba, "Oradan ayrılmayın. Tarlalara sahip çıkın. Ekime devam" talimatı verdiği öğrenildi.   
 
BU İŞTEN VAZGEÇMEZ
 
Güvenlik birimlerinin PKK'ın uyuşturucu ürettiği alanlarda yaptığı incelemede, ekim yapılan yerlerin arttığı belirlendi. Üst düzey bir yetkili, şöyle dedi: PKK yıllık 500 milyon dolar kazandığı bu işi asla bırakmaz. Uyuşturucu satıcılarına düzenlenecek operasyonlar sıkıntıları da beraberinde getirecek. Çünkü örgüt bu operasyonları "PKK'ya operasyon yapılıyor" gibi gösterebilir. O yüzden çok hassasız. Sürecin bozulmaması için elimizden geleni yapacağız. Uyuşturucu trafiğinin engellenmesi için de tüm tedbirler alınacak. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com