PKK yandaşlarını da katletmeye başladı

PKK yandaşlarını da katletmeye başladı
PKK şimdi de savunduğu Kürtleri katlediyor. Terörist başı Abdullah Öcalan’ın Suriye’de yaşadığı villayı isteyen PKK, sahibi vermeyi reddedince silahlarını konuşturdu.

Öcalan'ın Suriye’de kaldığı villayı isteyen PKK, mülk sahibi 'hayır' yanıtı verince aile katliamına imza attı. Olay geçtiğimiz Cuma güne gerçekleşti. Suriye’yi yeni üs olarak seçen PKK, geçmişte kullandığı villa, ev ve arazilerin peşine düştü. Geçmişte mülk edinmesine izin verilmediği için satın aldığı evleri, arazileri ve iş yerlerini güvendiği Kürtlerin üzerine tapulattıran PKK, bu yöntemle birçok kişi adına mülk edinmişti. Ancak 1998 yılında Abdullah Öcalan’ın Şam’ı terk etmesinin ardından burada zayıflayan örgüt, geçmişteki mülkleri üzerinde hak iddia edemiyordu. Suriye’de siyasi boşluk nedeniyle güçlerinin bir kısmını Esad’a destek vermesi amacıyla bölgeye kaydıran PKK, Baas rejiminden aldığı güçle özellikle Abdullah Öcalan’ın kullandığı villa ve konutların peşine düştü. Öcalan’ın Şam’da kullandığı evlerle, Lazkiye’de kaldığı villayı almak isteyen PKK, bir zamanlar kendisine hamilik yapan Kürtlerle kanlı bıçaklı olmaya başladı. Örgütün ilk hesap sormaya çalıştığı kişi de Abdullah Bedro oldu.

Abdullah Bedro kimdir?

Suriye’nin Kamişlo kentinde yaşayan eski bir PKK sempatizanı olan Bedro, Öcalan’a yakınlığıyla tanınıyor. Abdullah Bedro, PKK’nın Suriye’de yerleşmeye başladığı ilk dönemlerde; örgütün barınması için bazı evleri kendi adına tapuda kaydettirdi. Yıllar sonra evleri geri almak isteyen örgüt Bedro’yu ve üç oğlunu kurşun yağmuruna tuttu. Bedro ağır yaralı olarak hastaneye kaldırılırken üç oğlu ise öldü.
Abdullah Öcalan’ın Şam’da kaldığı süre boyunca Abdullah Bedro’dan destek gördü. Ancak Öcalan’ın örgüt içinde infazlar yapması sebebiyle Bedro, zamanla Öcalan’dan soğudu. Özellikle Mehmet Şener’in Öcalan diktatörlüğüne karşı çıkması nedeniyle Bedro ailesi de tavır değiştirdi. Öcalan’dan ziyade Mehmet Şener ve arkadaşlarından yana tavır sergiledi. Böyle olmasına rağmen Mehmet Şener, Kamışlo’da örgüt tarafından öldürülmesine karşın Abdullah Bedro’ya geçmişte yaptıklarından ötürü kimse karışmadı. Örgüt, Bedro üzerine kayıtlı olan villa ve konutları kullanmaya devam etti. Bu durum geçtiğimiz Cuma gününe kadar böyle süre geldi. Ancak Suriye’de kalıcı olmaya yönelik hazırlık yaptığı belli olan PKK, söz konusu bu mülklerin tapuda kendi adına kaydedilmesini istiyor. Bundan dolayı mal, mülk para hesaplaşması sonucu cinayetler işlenmiş oldu.


Kurşun yağdırdılar

Aralarında Hebat (Xebat) Derik ismindeki militanın da bulunduğu bir grup PKK’lı Abdullah Bedro’nun evini bastı. Çıkan tartışmada Abdullah Bedro, “villa ile konutların kendisine ait olduğunu, geçmişte alıp bunları örgüte kiraladığını” ileri sürdü. Örgüt mensupları da değeri 2 milyon doları aşan villa ile birçok dairenin PKK’nın olduğunu ve bunların artık kendilerine verilmesini istedi. Tartışma silahlı çatışmaya döndü. Tabancaların konuştuğu çatışmada Abdullah Bedro ile Ahmet adındaki oğlu yaralandı. PKK’nın Haseki, Kamişlo ve Amude sorumlusu olarak gönderdiği Hebat Derik de yaralandı. Yaralılar Kamışlo Hastanesi’ne kaldırıldı. Olayı duyan PKK’lılar hastaneyi bastı. Ahmet Abdullah’ı (Bedro’nun oğlu) öldürdüler. Abdullah Bedro’nun iki oğlu Nidal ve Ammar, öldürülen kardeşlerinin cenazesini almaya gelirken PKK’lı militanlar, hastane bahçesinde iki genci de kurşun yağmuruna tuttular. Ameliyat olan ve bir böbreği ve dalağı alınan Bedro ise ölüm kalım savaşı verirken PKK, ailenin diğer fertlerinden hesap sormanın planlarını yapıyor.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com