PKK yanlıları yönetimi ele geçirdi iddiasına yanıt

PKK yanlıları yönetimi ele geçirdi iddiasına yanıt
Beşir Atalay, Suriye sınırında Kürtlerin yönetimi ele geçirdiği iddialarına ilişkin "Küçük bir yerde öyle bir bayrak olayı olmuş" dedi.
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nda (AFAD) düzenlenen Türkiye'de barınan Suriyelilerin durumuyla ilgili koordinasyon toplantısı ardından, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
 
Bir gazetecinin kamplarda yaşanan olaylardaki provokatif tutumun kaynağına ilişkin sorusu üzerine Atalay, kamplarda bazen gereksiz dedikoduların yayıldığını belirtti.
 
Suriye'den gelen gruplar arasında da sorunlar olabildiğine işaret eden Atalay, ''Oradan gelenlerin hepsini tek tek denetliyor değiliz. Oradan gelen vatandaşları burada iskan ediyoruz. Dolayısıyla oradan gelen gruplar içinde de Türkiye ile ilgili bazı olumsuzlukları dile getirmek isteyenler, provoke etmek isteyenler olabilir'' şeklinde konuştu. 
 
Küçük bir yerde bayrak olayı olmuş
 
Bir gazetecinin ''Suriye'deki yönetim boşluğu dolayısıyla Kürtlerin sınıra yakın yerlerde yönetimi ele geçirdiği'' iddialarını hatırlatarak değerlendirmesini sorması üzerine, ''Öyle bir şey söz konusu değil. Dışişleri Bakanımız o konuda da bilgi verdi. Bu her yerde mevzi olarak olabilir. Küçük bir yerde öyle bir bayrak olayı olmuş. Öyle bir şey söz konusu değil'' diye konuştu.
 
Suriye'den gelenlerin sayısı artabilir
 
Atalay, Suriye'den gelen mülteci sayısının artabileceği beklentisi olduğunu belirterek, ''Dolayısıyla biz de belki Osmaniye'de, Kahramanmaraş'ta, Nizip'te, birkaç yerde daha bazı çadır kentleri kurma yönünde bugün karar aldık'' dedi. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com