PKK, yine okul yaktı

PKK, yine okul yaktı
Van'ın Yalımerez mahallesinde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim Okulu, PKK yandaşları tarafından yakıldı.
Polis ara sokaklarda operasyon başlatırken, okulu yakarken yaralandığı anlaşılan şüphelilerin tedavi için gitmeleri ihtimali üzerine hastaneler abluka altına alındı.
 
Van Yalımerez Mahallesinde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İlköğretim okulu yaklaşık 15 kişilik bir grup tarafından taşlanarak camları kırıldı. Okulun arka kapısını kırarak içeri giren PKK yandaşları, sınıflara benzin döküp ateşe vererek camları kırdı. Okul içersinde ki sınıflarda bir çok sıra ve tahta yanarak kullanılamaz hale geldi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri olaya müdahale edip söndürme çalışmaları yaparken özel harekat polisleri bölgede operasyon başlattı. Bu arada kundakçıların, okul içersindeki çamları kırarken yaralandığını tespit eden polis, sınıflardaki kan örnekleri üzerinden yola çıkarak hastaneleri abluka altına aldı.
 
Olayın ardından okula gelen Van Milli Eğitim Müdürü Ali İhsan Sayılır içeri girerek incelemelerde bulundu. Bunu yapanların insanlıktan çıktığını söyleyen Sayılır, "Bunu yapanlar insan olamaz. Artık ne diyebilirim ki. Kimse çocuklarımızın eğitimini engelleyemeyecek" dedi. Okul güvenlik kameralarının da kayıt almadığı ve bozuk olması da dikkat çekti.(SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com