PKK yine tehdit etti: Savaş çıkar!

PKK yine tehdit etti: Savaş çıkar!
KCK Eşbaşkanları Cemil Bayık ile Bese Hozat İMC TV'de Ayşegül Doğan'ın sorularını yanıtladı. Bayık ve Hozat, skandal açıklamalarda bulundu.

Türkiye yakın tarihinin en kritik süreçlerinden birinden geçiyor. 17 Aralık sonrası artık hiç bir şey eskisi gibi değil. Son olarak Başbakan Erdoğan ve Bilal Erdoğan'a ait olduğu iddia edilen ses kaydı sonrası dengeler iyice değişti.

Tam da böylesine kritik bir süreçte çözüm sürecinin kritik ayaklarından Kandil'den önemli bir açıklama geldi.  KCK Eşbaşkanları Cemil Bayık ile Bese Hozat İMC TV'de Ayşegül Doğan'ın sorularını yanıtladı. Bayık ve Hozat, skandal açıklamalarda bulundu.

APO SÜREÇTEN ÇEKİLİRSE SAVAŞ ÇIKAR

KCK Eşbaşkanı Bese Hozat, Öcalan'ın süreçten çekilmesi halinde savaş çıkacağını kaydederek, "Diyalog sürecinin daha fazla uzaması kimsenin hayrına değil. Toplumsal muhalefet demokratik çözüm noktasında dar kaldı. Apo süreçten çekilirse savaş çıkar." dedi.

SÜREÇ BİTERSE SAVAŞ OLUR VE SAVAŞ DA ESKİSİ GİBİ OLMAZ

KCK Eşbaşkanı Cemil Bayık ise "Kürtler hiçbir zaman otoritenin iktidarın yanında yer almadı. PKK Türkiye'deki demokratikleşmenin öncü gücüdür. AKP bu krizden hızla demokratikleşerek çıkabilir. Demokratik çözüm paradigması kolay değişmez. PKK hiçbir zaman şantaj ve tehdit siyaseti yapmadı, yapmaz. AKP, hem Öcalan'ın tek taraflı geliştirdiği süreci bitiriyor hem de kendi sonunu getiriyor. Tek partiye dayalı siyaset sorunları çözmüyor. Süreç biterse savaş olur ve savaş da eskisi olmaz" dedi.

PARİS CİNAYETLERİ

Paris cinayetleri ilgili de konuşan Hozat, "Fransa'nın elinde çok sayıda belge var. MİT tabi ki Partis katliamı içinde. Ömer Güney'i çok iyi tanıyan arkadaşlarız var ve ses onun dediler. Ömer Güney katliam öncesi kaç defe Türkiye'ye geliyor. Katliam planı Türkiye'de yapılıyor. NATO'nun Türkiye Gladyosu bu işi yaptı. Almanya da işin içinde. MİT de açıklama yaptı dedi ki bizim kontorlümüzde olmayan yapılar var MİT'te. Fethullahçılar var, ulusalcılar var diyorlar. " diye konuştu. (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com