PKK'dan 7 ilde 10 sözde şehitlik

PKK'dan 7 ilde 10 sözde şehitlik
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden çarpıcı rapor. PKK 7 ilde sözde 10 şehitlik oluşturdu. 6 ildeki 8 terörist mezarlığının yapımı ise devam ediyor.

PKK'nın sözde şehitlikjleri hakkında araştırma yapan Emniyet Genel Müdürlüğü bir rapor hazırladı. Rapora göre Dİyarbakır, Şırnak, Siirt, Mardin, Ağrı, Bitlis, ve Van'da 10 terörist mezarlığının yapımı tamamlandı ve açolışı yapıldı. Şırnak'ta tamamlanan mezarlık ise açılış aşamasında.

KÖY MEZARLIĞIDA TERÖRİST MEZARLIĞI YAPILIYOR

Sözde şehitlikler için 6 ildeki 8 terörist mezarlığının yapım çalışmaları da devam ediyor. Şırnak, Van, Tunceli, Bitlis ve Batman'daki mezarlıkların ise kısa sürede açılması planlanıyor. Ayrıca MUŞ'un Durugöz Köyü'ndeki mezarlığın terörist mezarlığına dönüştürülme çalışmalarıda sürüyor.

TALİMAT VERİN YIKALIM TEPKİSİ

PKK'nın sözde şehitlikleri eski İçişleri Bakanı Muammer Güler'in döneminde Gölbaşı'ndaki güvenlik zirvesinde gündeme gelmişti. Toplantıda Jandarma Genel Komutanlığı'nı temsil eden bazı generallerin terörist mezarlıklarına sert tepki göstererek "Devlet buna izin vermez , talimat verin bu sözde mezarlıkları yıkalım" dediği öne sürüldü.(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com