PKK'dan büyük saldırı planı!

PKK'dan büyük saldırı planı!
PKK 50 bin kişilik 'ordu' kuruyor!
Daha önce sözde asayiş birimi ve maliye kurup Güneydoğu'da yol kesip haraç toplayan PKK terör örgütü 50 bin yetiştirilmiş terörist için eğitime başladı. İstihbarat birimlerinin raporlarında geçen bu olay için PKK düğmeye bastı. 
 
AKP hükümetinin başlattığı açılım süreci en fazla PKK terör örgütüne yaradı. Örgütün yeni hedefi 50 bin kişilik yetiştirilmiş terörist birimi oluşturmak. Çözüm süreci kapsamında PKK'nın 21 Mart Nevruz Bayramında silah bırakacağı ve yurtdışına çekileceği belirtilmişti. Bu kapsamda AKP hükümeti TSK'ya operasyonları askıya aldırmış, sınırda görülen PKK'lılar görmezden gelinmişti.

Başbakan Erdoğan da son yaptığı Akill İnsanlar Toplantısında PKK'nın çekilmediğini itiraf etmişti. 
 
PKK açılım süreci sonunda Güneydoğu'nun kontrolünün kendilerine geçeceğini iddia ederek Bölge halkı üzerinde baskı kuruyor. PKK'ya açılım sürecinden beri yaklaşık 2000 kişinin katıldığı öğrenildi.

Güvenlik güçlerinin hazırladığı son raporlar ise PKK’nın çekilmek yerine daha fazla yandaş toplamaya başladığı, 50 bin yetiştirilmiş terörist ile büyük saldırı planı içerisinde olduğu belirtiliyor. 
 
İstihbarat birimlerinin aldığı bilgiler ve yaptığı tespitlerde PKK'nın süreçte güç kazandığı ve halkı kandırdığı ortaya çıktı. Fakir ailelerin çocuklarına süreçten sonra memurluk vaad eden PKK gençleri dağa çıkartıyor. Örgüt bu gençleri "Serhildan" yani şehirlerde olay çıkaran elemanlar olarak kullanacağı öğrenildi. (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com