PKK'dan Hüseyin Aygün'le ilgili flaş açıklama

PKK'dan Hüseyin Aygün'le ilgili flaş açıklama
PKK'ya yakınlığıyla bilinen bir internet sitesine açıklama yapan terör örgütü yöneticileri, Tunceli-Ovacık karayolunda kaçırılan CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün'ün bugün serbest bırakılacağını duyurdu.
KCK'dan yapılan açıklamada "Bir gerilla birimimiz Milletvekili Hüseyin Aygün’ü kendi inisiyatifi ile bir süreliğine alıkoydu. Söz konusu vekil (Hüseyin Aygün), işlemlerinin tamamlanması ardından bugün salıverilecektir" denildi.
 
KCK adlı örgüt, CHP Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün “işlemlerinin tamamlanmasının ardından” bugün serbest bırakılacağını bildirdi. 
 
KCK yayınladığı “15 Ağustos mesajı” içinde “Dersim"de gerilla tarafından gözaltına alınan CHP Milletvekili Hüseyin Aygün’ün “işlemlerinin tamamlanması” ardından bugün serbest bırakılacağını bildirdi. Mesajda şöyle denildi: 
 
“Gerillanın geliştirdiği dönemin devrimci hamle ve operasyon çerçevesinde Dersim’de bir gerilla birimimizin kendi inisiyatifi ile M.Vekili Hüseyin Aygün’ü işlemlerinden dolayı bir süreliğine alıkoyduğu kamuoyunca bilinmektedir. Bunun üzerine özellikle AKP tarafından hareketimize karşı bir karalama kampanyası geliştirilmek istenmektedir. Meclis Başkanı Cemil Çiçek, AKP sistemi tarafından haksız yere alıkonulan 9 milletvekilini halkın iradesine saygısızlık olarak görmeyip, hareketimiz tarafından bir milletvekiline dönük gerçekleşen bir günlük tutuklamayı milletin iradesine saygısızlık olarak göstermesi Türk Devletinin çifte standartlı mantığını ortaya koymuştur. Söz konusu vekil, işlemlerinin tamamlanması ardından bugün salıverilecektir.” 
 
KATLİAMI BAYRAM DİYE KUTLUYORLAR
 
15 Ağustos 1984 günü terörist başı Abdullah Öcalan’ın talimatıyla gece saatlerinde Siirt’in Eruh ve Şemdinli ilçelerine PKK mensuplarınca baskın yapılmıştı. Örgüt mensupları karakollara ve askeri lojmanlara bombalı ve silahlı saldırı düzenlemiş, bu saldırılar sonucu nöbetçi er Süleyman Aydın ölmüştü. Saldırı sonucunda 3 sivil ve 9 asker de yaralanmıştı. Jandarma birliğine ait silah, mühimmat, malzemeler çalınırken PKK’lı teröristler uzun süre vatandaşlara propaganda yapmışlardı. Propaganda sırasında minareler de kullanılmıştı. Banka soyma girişiminde de bulunan teröristler daha sonra 15 Ağustos katliamını "diriliş bayramı" olarak kutlamaya devam etti. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com