PKK'dan şaşkına çeviren 'kaçırma' eylemi

PKK'dan şaşkına çeviren 'kaçırma' eylemi
Terör örgütü üyeleri,AKP Beytüşşebap İlçe Başkanı Kamil Durmuş ve ailesine ait 150 küçükbaş hayvanı kaçırdı.
Terör örgütü PKK, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde AKP Beytüşşebap İlçe Başkanı Kamil Durmuş ile akrabası Kılıç ailesine ait 150 küçükbaş hayvanı kaçırdı. Terör örgütü, AKPden ayrılmaları durumunda koyunları geri vereceği haberini gönderdi.
 
Beytüşşebap’ın Laleş Yaylası'nda, Durmuş ve Kılıç ailesinin koyunlarının da olduğu sürünün yanına gelen bir grup terörist, çobanı tehdit etti. Teröristlerin isteği üzerine sürü çobanı, aynı zamanda köy korucuları olan Durmuş ve Kılıç ailelerine ait 150 koyunu ayırdı. Koyunları sürerek başka bir bölgeye götüren teröristler, iki aileye haber göndererek köy koruculuğunu bırakmaları ve AKP’den ayrılmaları halinde koyunlarını vereceklerini bildirdi.
 
Durmuş ve Kılıç ailesi, güvenlik güçlerine başvurarak, hayvanlarının bulunmasını istedi. Ancak Laleş Yaylası'nın terör bölgesi olduğu gerekçesiyle herhangi bir işlem yapılmadığı öğrenildi.
 
Yöre halkından alınan bilgilere göre, terör örgütünün hayvan kaçırma eylemi ilk değil. Özellikle kış aylarına yakın yaylalarda otlayan hayvanlara el koyan terör örgütünün, bu hayvanları, civardaki köylerdeki sempatizanlarına çoğu zaman erzak karşılığında verdiği belirtiliyor. Terör örgütü, hayvan sahiplerini ise olaya tepki göstermeleri durumunda ölümle tehdit ediyor. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com