PKK'lı teröristler neden serbest bırakılıyor?

PKK'lı teröristler neden serbest bırakılıyor?
MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, AKP iktidarının bu zamana kadar, PKK terör örgütüyle mücadelede kayıtsızlık gösterdiğini iddia ederek, “Bu kayıtsızlık kanlı saldırıların kaygı verici bir noktaya ulaşmasına yol açmıştır.
Bölücülüğe verilen ümitler ve yıkım projesi kapsamında atılan tehlikeli adımlar ülkemizi bölünmenin ve dağılmanın eşiğine kadar savurmuştur. Hükümetin fitne saçan, ayrımcılığı teşvik eden ve milli beklentilerle ihtilaflı politikaları kandan beslenen canilerin eline koz vermiş ve alçak eylemlerine ivme kazandırmıştır” dedi.
 
Büyükataman Siirt’in Eruh İlçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan dört askere ilişkin bir açıklama yaptı. “Siirt'in Eruh ilçesinde teröristlerle devam eden çatışmada 4 vatan evladımız ne yazık ki şehit düşmüştür. Türk milleti, yeni bir faciayla ve insanlık düşmanı canilerin kanlı saldırısıyla sarsılmıştır” diyen Büyükataman, “15 Ağustos 1984’te PKK’nın ilk bölücü saldırısını yaptığı yer olan Eruh’ta yine vatan evlatları şehit olmuştur. Aradan geçen 28 yılda bölücü terör adına değişen hiçbir şey olmadığı ortadadır. Acımız büyük, nefretimiz ve öfkemiz tarifsizdir” ifadesini kullandı.
 
“PKK’LI TERÖRİSTLER NEDEN SERBEST BIRAKILIYOR”
 
Bir tarafta bu vahşet sürerken, diğer tarafta PKK’lı teröristlerin serbest bırakıldığını belirten Büyükataman, şöyle devam etti:
 
“21 Haziran günü Silopi’den Irak’a açılan Habur Sınır Kapısı’nda 15 PKK’lı terörist, ’Etkin Pişmanlık Yasası’ndan yararlandırılarak serbest bırakılmıştır. Bu teröristlerin asker katili olmadıklarına ilişkin tespit nasıl yapılmıştır? Bir yanda vatan evlatları şehit düşerken, diğer tarafta vatan hainlerinin sözde ‘pişmanım’ diyerek serbest bırakılmaları milletin vicdanında derin yaralar açmıştır. Bu durum kabul edilemez. AKP hükümeti bu sorumluluğun vebalini bugün değilse bile bir gün mutlaka ödeyecektir.”
 
“TERÖRLE MÜCADELEDE KAYITSIZLIK VAR”
 
MHP’li Büyükataman, AKP iktidarının bu zamana kadar, PKK terör örgütüyle mücadelede kayıtsızlık gösterdiğini iddia etti. Büyükataman, “Bu kayıtsızlık kanlı saldırıların kaygı verici bir noktaya ulaşmasına yol açmıştır. Bölücülüğe verilen ümitler ve yıkım projesi kapsamında atılan tehlikeli adımlar ülkemizi bölünmenin ve dağılmanın eşiğine kadar savurmuştur. Hükümetin fitne saçan, ayrımcılığı teşvik eden ve milli beklentilerle ihtilaflı politikaları kandan beslenen canilerin eline koz vermiş ve alçak eylemlerine ivme kazandırmıştır” iddiasında bulundu.
 
AKP iktidarının kamu görevlilerinin ve sivil vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini koruyamayacak bir çaresizliğin ve acziyetin içine düştüğünü de öne süren MHP’li Büyükataman, açıklamasını şöyle bitirdi:
 
“Teröre karşı suskunluğun, pasifliğin, teslimiyetin ve hareketsizliğin bahanesi olamaz. Türk milleti, Başbakan ve hükümetinin bölücü terör ve siyasi çıbanbaşları konusunda daha ne kadar sabırla bekleyeceğini merak etmektedir. Milli vicdanların feryat ettiği bugünkü ortamda; sabır taşı çatlamış ve tahammül sınırı çoktan aşılmıştır. Bilinmelidir ki milletimiz, kanlı terör örgütü konusunda sabır değil, kökünün kurutulması için heyecan, irade, karar ve tavizsiz bir mücadele beklemektedir. Başbakan bir an önce devletin terörle mücadelede kararlılığını ortaya koyan bir açıklama yapmalı ve teröristlerle müzakere etmekten vazgeçtiklerini açıklamalıdır. Aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, silah arkadaşlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum.” (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com