PKK’lı teröristler nerede?

PKK’lı teröristler nerede?
Terör örgütünün Kandil lideri KARAYILAN yaptığı basın toplantısında PKK’lı gerillaların (!)8 Mayıstan itibaren ülkeyi terk etmeğe başlayacağını ve bu işin ancak Kasım ayında tamamlanacağını söylemişti.

SANSURSUZHABER.COM Bu olayın son otuz yılın en önemli olaylarından biri olmasına karşın daha sonra bu konuda yetkililerden en küçük bir açıklama gelmemesi son derece garip görünüyor. Kısaca gündemden çıkarıldı.
 
Reyhanlı faciasına kadar milli içki rakı mıdır? Yoksa ayran mıdır ? Tartışması yaptık. Gerçi şu anda da Reyhanlı’yı nerede ise unuttuk.” Rakı biterse gece ne yaparız? Piknikte mangalda pişen etleri yerken iki kadeh aslan sütü de içemeyecek miyiz?” sorularının cevabını aramaya başladık.
 
İktidar kendi yaşam felsefesini halka zorla kabul ettirirken Anayasa’nın 58. Maddesindeki “Gençliğin korunması” görevini gerekçe göstererek deyim yerinde ise herkesi salak yerine koyuyor. Hani herkes dilediği gibi yaşayacaktı? Demek ki çok şey gibi bu da bir takiyeydi.
 
Birden daldım. Biz yine asıl konumuza PKK’lıların ülkeyi terki olayına dönelim. Özellikle bu çıkışların meclis adına denetimi için özel bir komisyon da kurulmuştu. Hadi anladık çıkanlar görmezlikten gelinecekti ama bu işi yapacaklara çıkanları saymamaları için de mi talimat verilmişti?.. O zaman sayılarının 2500 civarında olduğu söylenilen teröristlerin tamamının yurt dışına çıkıp çıkmadığını nasıl öğrenecektik? Birilerinin bu durumu günlük raporlarla ilgili mercilere bildirmesi gerekmiyor muydu?
 
 Yurt dışına gitmek için hava alanlarına geldiklerinde pabuçları , kemerleri ,saati,kredi kartları ve bozuk paraları çıkarılarak X ray bandına bırakılan namuslu vatandaşların sayısı bilinirken, çoğu masum insanları öldürmekten suçlu bulunan bu kişiler kayıt dışı işleme mi tabi tutulacaktı?.. Hiç bir resmi bilgi verilmedi. Sadece Kandil’den servis edilen yurt dışına çıktıkları belirtilen temiz giyimli birkaç kişinin fotoğrafını gördük...
 
Karayılan Kasım sonu demişti ama iki gün önce BDP Eş Başkanı DEMİRTAŞ Pekeke’li gerillaların(!)tamamının yurt dışına çıktığını söyledi. İçimden “Hey gidi günler hey! Nerelerden nerelere geldik” dedim.
 
Öyle ya bir zamanlar parlamentodaki BDP’lilere PKK terör örgütüyle ilişkileri olduğu söylendiğinde hemen itiraz ederler ve kendilerinin Kürt halkının temsilcisi olduğunu söylerlerdi. Şimdi bakıyorum da çıkan teröristlerin sayısını devlet bilmiyor ama DEMİRTAŞ biliyor. Demek ki aralarında çok sıkı bir ilişki var. Bu da şu anda mecliste bulunan BDP ‘lilerin Kürt halkının değil de terör örgütünün temsilcisi olduklarını kanıtlamaz mı? Aslında DEMİRTAŞ’ın da çıkan terörist sayısı ile ilgili bir çetele tuttuğunu sanmıyorum. Kısaca “Yurt içinde artık gerilla(!) kalmamıştır” anlamındaki bu sözlerin asıl amacı başkaydı.Şu anda yurdun bir çok yerinde yapılan toplantılarda BDP milletvekilleri hayallerindeki hedeflere bir an önce ulaşmanın sabırsızlığı içinde  “ Biz görevimizi yaptık. Parlamento tatile girmesin. Söz verilen  yasal düzenlemeler yapılsın. Yoksa …“. deyip şımarıklıklarına bir de tehdit eklediler.
 
Peki Kasım derken bu kadar kısa zamanda bu göç işlemi nasıl tamamlanmıştı? Benim de sorduğum soruya bakın. Teröristler daha önce eğitim için Kandil’e gidiyordu. Şimdi orada ne işleri var? Sarp dağları, taşları dolaşıp Mekap pabuçlarını eskitmelerine ve bunca yol yorgunluğuna ne gerek var? Eskiden olduğu gibi gece silahlı, gündüz külahlı deyimine uygun bir şekilde cinayetleri işleyip çoğu zaman döndükleri Diyarbakır’daki, Hakkari’deki, Şemdinli’deki ve hatta Mersin’deki baba evlerinin kapılarını çalıp çoktan hasret giderdiler. Hatta çoğu bunca yorgunluktan sonra güney kıyılarında yaz tatiline bile başlamıştır. Kısaca artık aramızda dolaşıyorlar. Bir tatil köyüne gittiğinizde tesise yeni giren yanık birini görürseniz o kişi dikkat edin Pekekeli olabilir. Bakın işte ben hakiki barış(!)diye buna derim...
 
HAYVANLAR ANLIYOR AMA İNSANLAR ANLAMIYOR
 
Muhakkak sizler de duymuşsunuzdur. Akil adamların Karadeniz grubunda bulunan bir sendika başkanı bir çobanla konuşmuş ve çoban kendisine hayvanlarının rahatça yaylaya çıkmalarından dolayı olsa gerek barış sürecinden memnun olduklarını söylemiş. Beyimiz bu hikayeyi her gittiği yerde devamlı anlatıyor ve “ Barış sürecini hayvanlar anladı ama bazı insanlar anlamadı. Biz anlatmaya devam edeceğiz” diyor. İtiraf etmeliyim ki birçokları gibi ben de bu sürecin içeriğini anlamış değilim. Sendika başkanı anladığına göre ferasetinden dolayı kutlamak gerekir. Ola ki bir gün karşılaşırız anladıklarını bana da anlatmasını rica edeceğim.
 
EVRENSEL ERDOĞAN

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com