PKK'lı teröristten ilginç itiraf

PKK'lı teröristten ilginç itiraf
Ağrı'da güvenlik güçlerinin operasyonu ile yakalanarak tutuklanan M.A. isimli terörist, dağda bulunduğu süre içerisinde yaşadıklarını anlattı

 

M.A, çarpıcı ifadelerinde terör örgütü mensuplarının domuz eti yiyerek beslendiğini, Zerdüştlük eğitimleri aldıklarını ve aylarca banyo yapmadan yaşadıklarını anlattı. Örgüt üyelerine polis ve askere karşı korku propagandası yapıldığını belirten M.A. "Ben gözümle gördüm ki böyle bir şey yok, dağdaki insanlar sizin böyle olduğunuzu bilse hemen teslim olurlar, onların teslim olmaması için devamlı Polis Asker ve devlet korkusu işlenmektedir" dedi.
 
Ağrı Emniyet Müdürlüğünde ifadesi alınan terör örgütü mensubu, örgütteki yöneticilerin istediği gibi davranabildiğini belirterek, "Üst düzey yöneticilerin birçoğunun bayanlarla hatta erkeklerle bile ilişkisi vardır" dedi.
 
'KAÇANLARIN İNFAZ EDİLDİĞİNİ BİLMEYEN YOKTUR'
Terör örgütü mensubunu M.A., ifadesinde, kamplarda, aile hayatını, temizliği gösteren; evlilik gibi güzel şeylerin olduğu filmlerin izletilmediğini belirterek, "Çünkü bu görüntülerden etkileneceğimizden korkuyorlardı. Kaçanların yakaladığı zaman birincisinde ajan olduğu devletle işbirliği olduğunu söyleyerek psikolojik baskı kuruyorlar, ikinci seferinde öldürdüklerini biliyorum. Ayrıca kaçanları grup içerisinde kendi açılarından değerlendirerek kaçan hakkında mahkeme gibi yargılayarak karar veriyorlar, kaçmaya çalışanların silahlarını alarak tünel, kazı çalışmalarına göndererek çalıştırıyorlar. Örgütte olup da kaçanların infaz edildiğini bilmeyen yoktur" dedi.
 
'KÖYLÜLERDEN ZORLA YİYECEK ALINIYOR'
Teröristlerin zaman zaman domuz eti yediğini anlatan M.A., domuz eti yemediği için kendisine tepki gösterildiğini söyledi. Köylerden de zorla yiyecek alındığını belirten M.A. "Bu gelen yiyecekleri başımızda ki komutanlar silah zoru ile almaktadırlar. Köylüler gariban insanlar oldukları için ses çıkaramamaktadırlar" şeklinde konuştu.
 
'YÖNETİCİLERİN BİR ELİ YAĞDA, BİR ELİ BALDA, BİZ BİT İÇİNDE KIVRANIYORUZ'
Örgütte temizlik anlayışı olmadığını belirten M.A., yaklaşık 2.5 içerisinde en fazla 3 kez yıkanabildiğini anlattı. M.A. "Yöneticilerin bir eli yağda bir eli balda iken biz bit içinde kıvranıyoruz. Örgütte üst düzeyde yönetici isen her şeyi yapabilirsin, senden kimse hesap sormaz; eğer normal bir dağda savaşçı konumunda örgüt mensubu isen yaptığın en küçük hatanın hesabı sorulur.
 
ÜST DÜZEY YÖNETİCİLERİN ERKEKLERLE DE İLİŞKİSİ VAR
Üst düzey yöneticilerin birçoğunun bayanlar ile hatta erkekler ile ilişkisi vardır. Bayanlar ile ilişkisi olan üst düzey yöneticiler bu bayanları yükselterek üst konumlara getirirler. Eğer ilişkiyi reddederlerse ajanlıkla suçlanıp cezalandırılırlar. Bulunduğum dönem içerisinde bir birlerini sevdiklerinden dolayı örgütten kaçan insanları gördüm" diye konuştu.
 
TERÖRİSTLERE ZERDÜŞTLÜK DERSİ
Terör örgütü yöneticileri tarafından teröristlere Zerdüştlük dersi verildiğini de belirten M.A. ifadesini şöyle sürdürdü:
 
"Zerdüştlüğün de kutsal bir din ve Kürtlerin gerçek dini olduğu öğretilmektedir. Zerdüşt'ün Kürtlerin peygamberi olduğunu söylüyorlardı. Örgüte yeni katılanlardan namaz kılanlara ve oruç tutanlara hemen tepki çekmesin diye ilk başta karışmıyorlar; daha sonra yavaş yavaş imkanları kısıtlanarak namaz kılmaları engelleniyor. Abdest alacak su bulmalarına imkan verilmiyordu. Hatta ben de örgüte ilk katıldığımda oruç tutuyordum.
 
İftar ve sahur saatinde yemek vermiyorlardı. Belli bir müddet sonra gücün kalmıyor, temizlik de yapamıyorsun, oruç moruç kalmıyor zaten. Zerdüştlük ile ilgili kamplarda bol bol kitaplar okunmaktadır. Örgüt kamplarında ayrıca bizleri topladıklarında Ermenilerin iyi insan olduğunu ve onların da Kürt olduğunu söylüyorlardı.
 
Hatta İsrailli Yahudiler ile Kürtlerin kardeş olduklarını söylüyorlardı. Şuan ki İslamiyet'in gerçek İslamiyet olmadığını, İslamiyet'in bozulduğunu, dünyada doğru bir İslamiyet'in kalmadığı şeklinde konuşmalar yapıyorlardı. Örgütü yönetenler ne Allah'a ne Peygambere ne de kitaba inanıyorlar. Zaten inansalar domuz eti yemezlerdi."(SYK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com