PKK'lılar böyle yakalandı! (VİDEO)

PKK'lılar böyle yakalandı! (VİDEO)
Bingöl'ün Karlıova İlçesi kırsalında 4 gün önce yapılan operasyonda, 7 teröristin teslim olduğu ifade edildi...

Bingöl'ün Karlıova İlçesi kırsalında 4 gün önce yapılan operasyonda, 7 teröristin teslim olduğu, teslim olmayan 1 teröristin öldüğü, operasyonun detayları ortaya çıktı. Çatışma öncesi güvenlik güçlerinin 7 teröristi ikna ettiği, ikna edilemeyen sözde bölge sorumlusu teröristin ise güvenlik güçlerinin teslim ol çağrılarına el bombası ile karşılık verdiği öğrenildi.

Karlıova İlçesi'ne bağlı Sudurağı Köyü'nde 8 Aralık Perşembe günü ihbar üzerine düzenlenen hava destekli operasyonda 1 PKK'lının öldürülmesi, 7'sinin de teslim olması ile ilgili, Bingöl Valiliği tarafından bugün yazılı bir açıklama yapıldı.

BİNGÖL BÖLGE SORUMLUSU ÖLDÜRÜLDÜ

Jandarma özel harekat timi, mayın arama, arama-kurtama köpekleri, Kobra helikopterleri, BTR-80 zırhlı askeri araçların katıldığı geniş kapsamlı operasyon hakkında detaylı bilgilerin verildiği açıklamada, Güvenlik güçleri tarafından 08 Aralık 2011 tarihinde şafak vakti, Bingöl-Karlıova-Sudurağı köyü bölgesinde nokta istihbarata dayalı ve Jandarma Özel Harekat Timleri, Mayın Arama, Arama-Kurtarma Köpekleri ile COBRA ve BTR-80 zırhlı araçlarının katılımıyla operasyon icra edilmiştir. İcra edilen operasyonda, barındıkları yerde çevrilen bölüvü terör örgütü mensuplarına 'teslim ol' çağrısı yapılarak ikna edilmeye çalışılmış, yapılan çağrılara uyan 7 bölücü terör örgütü mensubu sağ olarak güvenlik güçlerine teslim olmuştur. Güvenlik güçlerinin ısrarlı 'teslim ol' çağrılarına 2 adet el bombası atıp, ateşle karşılık veren sözde bölge sorumlusu 1 terörist silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiştir. İcra edilen operasyonda 1 öldürülürken, biri 1996 doğmlu olmak üzere 7 terörist teslim oldu denildi.

ÖRGÜT İÇERİSİNDE TESLİM OLMAK İSTEYENLERİN SAYISI FAZLA

Valilik açıklamasında, operasyon bölgesinde yapılan aramalarda, çok sayıda silah, örgütsel döküman ve bol miktarda mühhimatın bulunduğu belirtilerek, şu bilgilere yer verildi.

1 Adet M-16 piyade tüfeği, 7 adet kaleşnikof piyade tüfeği, 1 adet Glock marka tabanca, örgütün Irak'taki merkezi Kandil ile görüşme yapma amaçlı 1 adet büyük telsiz, 2 adet küçük telsiz, 1 adet gece görüş dürbünü, silahlara ait şarjör, mühimmat ile örgütsel doküman ve yaşam malzemeleri ele geçirilmiştir. Teslim olan teröristlerin verdikleri beyanlarında örgüt içerisinde kendilerine yönelik olarak örgütten kaçan veya teslim olan teröristlerin güvenlik güçleri tarafından öldürüldüğü propagandası yapıldığı, kendilerinin de başlangıçta bu propagandadan etkilenerek teslim olmayı düşünmediklerini, ancak etraflarının güvenlik güçleri tarafından çevrili olması nedeniyle teslim olmaktan başka çare olmadığına karar verdiklerini, birçok örgüt mensubunun aslında örgütten kaçarak teslim olmayı düşündükleri, ancak bu yalan propagandadan etkilendiklerini belirtmiştir.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • YGS'de ek süre bugün son15 Ocak 2012 Pazar 10:57
 • 1 milyon 800 bin kişiye uyarı15 Ocak 2012 Pazar 10:48
 • Karayoluna ilginç kavşak15 Ocak 2012 Pazar 10:43
 • İsrail'in ABD'yi deli eden planı15 Ocak 2012 Pazar 10:40
 • Suriye'de genel af15 Ocak 2012 Pazar 10:37
 • Cinnet geçirip ailesini katletti15 Ocak 2012 Pazar 10:13
 • Önce kaptan terketti15 Ocak 2012 Pazar 10:07
 • Tartışılan oyun sahnede15 Ocak 2012 Pazar 09:57
 • Başkent'te kar devam edecek15 Ocak 2012 Pazar 09:48
 • Domuz gribi geri döndü15 Ocak 2012 Pazar 09:37
 • Çok Okunanlar
   Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
   Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
   E-Posta: info@sansursuzhaber.com