PKK’lılar geri geliyor!

PKK’lılar geri geliyor!
Eli kanlı terör örgütü lideri Cemil Bayık yaptığı açıklamada Türkiye'yi tehdit etti.

Reuters Haber Ajansı’na açıklama yapan terör örgütü lideri Cemil Bayık “Sürecin sonuna gelindi. Ya Kürt hareketiyle derin ve anlamlı müzakereleri kabul ederler ya da Türkiye'de iç savaş çıkar" dedi.

Bayık,  Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşullarının iyileştirilmesi, anayasa değişikliklerinin yapılacağı konusunda güvence verilmesi ve sürecin işlemesinde beklenen gelişmeleri izlemek için üçüncü bir tarafın belirlenmesini istediklerini söyledi.

Cemil Bayık, “Sürecin sonuna gelindi. Ya Kürt hareketiyle derin ve anlamlı müzakereleri kabul ederler ya da Türkiye’de iç savaş çıkar” dedi.

‘HÜKÜMETİN ADIM ATMAZSA SİLAHLI MÜCADELE YENİDEN BAŞLAYABİLİR’

PKK’ya yakınlığıyla bilinen ANF’nin aktardağı haberde; Hükümetin adım atmaması halinde silahlı mücadelenin yeniden başlayabileceği uyarısında da bulunan Bayık, Abdullah Öcalan’ın cezaevi koşullarının iyileştirilmesini, anayasal değişikliklerin yapılacağı konusunda güvence verilmesini ve sürecin işlemesinde beklenen gelişmeleri izlemek için üçüncü bir tarafın belirlenmesini istediklerini ifade etti.

Barış sürecinin başladığı Mart ayından bu yana Türkiye’den çıkmış olan güçlerin yeniden dönebileceğine de dikkat çeken Bayık, “Sürecin sonuna gelindi. Ya Kürt hareketiyle derin ve anlamlı müzakereleri kabul ederler ya da Türkiye’de iç savaş çıkar. Şimdi çıkan grupların, eğer hükümet koşullarımızı kabul etmezse, yeniden Kuzey Kürdistan’a dönüş için hazırlık yaparız” dedi.
Bayık, sürecin hangi yönde ilerleyeceğinin “önümüzdeki günlerde” belli olacağını söyledi.

Erdoğan tarafından açıklanan “demokratikleşme paketi”ne dair de, şu değerlendirmeyi yaptı: “Paketin ‘içi boş’. Paketin demokratikleşmeyle ilgisi yok. Düşünce tarzında değişiklik yok.”(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com