PKK'lılar yakalandı

PKK'lılar yakalandı
Bingöl M Tipi Cezaevi'nden firar eden 18 tutuklu ve hükümlüden 17'si Bingöl Merkez Ortaçanak köyü kırsalında yakalandı. Diğer bir firariyi arama çalışmaları sürüyor.
Bingöl M Tipi Cezaevi'nden firar eden 18 tutuklu ve hükümlüden 17'si Bingöl Merkez Ortaçanak köyü kırsalında yakalandı. Diğer bir firariyi arama çalışmaları sürüyor.

BAKAN GÜLER: SİLAHSIZ YAKALANDILAR. 1 PKK'LI ARANIYOR
 
İçişleri Bakanı Muammer Güler kaçan 18 PKK'lıdan 17'sinin yakalandığını diğer bir kişinin de arandığını açıkladı. Bakan Güler, Bingöl M Tipi Cezaevi’nden firan eden PKK’lı 14 mahkum ve 3 tutuklu ile ilgili gece boyunca sürdürülen takibin sonuç verdiğini ve bunların Ortaçanak Köyü yakınlarında bu sabah silahsız yakalandıklarını açıkladı. Güler, "Firarilerin bulunduğu alanlar tespit edildi, etrafları sarıldı. 1’i ile temas sürüyor. Yakında alınacağını umuyorum. Jandarmayı kutluyorum. İç ve dış güvenlik konusu ile ilgili ayrı araştırma yapılacak" dedi.
 
Bakan Güler, kaçan 18’inci firarinin de Çok yakın 1 saatte yakalanmasını beklediğini ifade ederken, "Silahsız yakalandılar. Gece yarısından itibaren bu bilgileri, sabah alınacaklarını biliyordum. Gece boyu devamlı bilgi aktarımı yapıldı, sabah alındılar" diye konuştu. Bakan Güler, PKK’lıların firarı ile ilgili kapsamlı araştırma ve soruşturmanın sürdürüldüğünü ekledi.

SON FİRARİ PKK'LI DA YAKALANDI
 
Bakan Güler'in açıklamasından kısa süre sonra son firari PKK'lı da yakalandı.
KAÇAN PKK'LILARIN  İSİMLERİ
 
Bingöl M Tipi Cezaevi’nden firar adan 18 PKK’lı şunlar: Baran Günana (Kars), Selami Kızıl (Mardin), Diren Yaşa (Diyarbakır), Veli Taşkıran (Diyarbakır), Şeref Gülen (Diyarbakır), Ahmet Oyunlu (Diyarbakır), Ramazan Benice (Diyarbakır), Rıdvan İpek (Diyarbakır), Ali Nergis (Diyarbakır), Devrim Kavak (Batman), Diyar Kaydu (Diyarbakır), Ekrem Taş (Bingöl), Hüseyin Barsak (Siirt), İbrahim Engin (Diyarbakır), Emrah Ubiç (Kars), Cemil Doster (Diyarbakır), Osman Kılıç (Bingöl), Ozan Alpkaya (Mardin).
 
(SBK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com