PKK'lılar yol kesip korucu yaraladı

PKK'lılar yol kesip korucu yaraladı
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi yakınlarında Muş Karayolunu kesen bir grup PKK'lı, kendilerini fark edip otomobiliyle kaçmak isteyen geçici köy korucusu Adnan Çelik'i ateş ederek yaraladı.
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi yakınlarında Muş Karayolunu kesen bir grup PKK'lı, kendilerini fark edip otomobiliyle kaçmak isteyen geçici köy korucusu Adnan Çelik'i ateş ederek yaraladı. Bir aracı ateşe verip kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için operasyon başlatıldı.
 
Diyarbakır'ın Kulp İlçesi ile Muş Karayolu Şenyayla Köyü'nün Darbi Mezrası yakınlarında akşam saatlerinde bir grup PKK'lı terörist tarafından kesildi. PKK'lılar silah tehdidi ile durdurdukları araçlardaki yolcular üzerinde kimlik kontrolü ve örgüt propagandası yaptı. Bu arada bir araçta bulunan ve Muş yönüne giden geçici köy korucusu Adnan Çelik, PKK'lıları fark edince otomobiyle birlikte geri dönüp kaçmak isterken, teröristler tarafından fark edildi.

PKK'lıların araca eteş etmesi sonucu korucu Çelik, başını sıyıran mermi ile hafif yaralandı. Daha sonra aracın yanına gelen PKK'lılar Çelik'in silahı ve üzerindeki mühimmatları aldı. Yaklaşık 45-50 kişi oldukları belirtilen PKK'lılar bir ticari aracı da ateşe verip yaktıktan sonra kaçtı. Kaçan PKK'lıları etkisiz hale getirmek için geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com