PKK'lılara biber gazı sıkan THY müdürüne ceza

PKK'lılara biber gazı sıkan THY müdürüne ceza
Her PKK yandaşına 100'er Euro tazminat..

Viyana Mahkemesi hakimi Andrea Wolfrum, Türk Hava Yolları (THY) Viyana bürosunu basan PKK yandaşlarına biber gazı sıkan şube müdürü Recep Emanet'i tazminat ödemeye mahkum etti.

Dün görülen mahkemede saldırıya ve işgale uğrayan THY bürosunun Müdürü Recep Emanet sanık koltuğuna otururken, polis memurları ve terörist örgüt PKK yandaşı eylemciler, şahit ve davacı olarak iki gurup halinde dinlendi.

"HAMİLE EŞİMİ SAVUNDUM"

Recep Emanet ifadesinde "Hayatımda bir ateşli veya kesici silah kullanmadım. Olay günü de hamile olan eşimin savunma amaçlı ve Avusturya'da yasal olan biber gazını kullandım. Onlarca örgüt yandaşı büromuzu işgal edince kendimizi savunma refleksi ile biber gazını sıktım. Gazdan etkilenen polis memurlarından özür dilerim. Hedefim tabi ki polisler değildi" dedi.

HER PKK YANDAŞINA 100'ER EURO TAZMİNAT ÖDEYECEK

Mahkeme sonunda Türk Hava Yolları Viyana Şube Müdürü Recep Emanet "Adaleti kendi başına uygulamaya kalkışmak ve adam yaralamakla" suçlandı. Mahkeme, Recep Emanet'in gazdan etkilenen polisler için 5 bin Euro, biber gazı nedeniyle yaralanan ve acı çeken eylemcilerin her biri için de 100'er Euro para ödemesine karar verdi. (BRK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com