PKK'lılara suikasttaki gizli mesaj!

PKK'lılara suikasttaki gizli mesaj!
Öldürülen Sakine Cansız, 1978'den beri PKK'daydı ve üstelik Apo ile gönül ilişkisi yaşamıştı. Sakine Cansız'ın öldürülmesi, Öcalan'ın her istediğinin yapılmayacağı mesajını taşıyor.

Sözcü Gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde PKK'lı Sakine Cansız'ın öldürülmesinin İmralı görüşmelerine ilişkin taşıdığı gizli mesaja dikkat çekiyor.

Sakine Cansız'ın iki kadın teröristle birlikte öldürülmesinin barışı iseyenler ile barışa karşı olanlar arasındaki mücadele olarak göserildiğini ifade eden Öztürk, örgüt içinde bazen görüş ayrılıkları bazen de parasal nedenlerle infazların yaşandığına vurgu yapıyor.

PKK elemanlarının sadece Türkiye Cumhurşyeti vatandaşlarından oluşmadığını söylediği yazısında Sözcü yazarı Öztürk, "Örgüt içinde de Suriye, Irak, İran dengeleri var. Ayrıcaiçerdeki azınlık dışardaki çoğunluğa hükmedemez anlayışı, PKK içinde geçerlidir. Öcalan'ın her istediğinin yapılamayacağı, Sakine Cansız cinayetiyle Öcalan'a bir mesajdır" diyor.

PKK'da üst düzey görevlere gelmiş yüzlerce kişinin öldürüldüğünü söyleyen Öztürk, Batı ülkelerinde yaşayanların korumasız oldukları için öldürülmelerinin daha kolay olduğuna değiniyor. Lider kadronunun kurtulmak isediği kişilerin ajanlık, zimmete para geçirmek, işbirlikçilik gibi sebebleri öne sürerek haklarında ölüm fermanı çıkarıldığını ve bu tür eylemlerin örgüt tarafından üstlenilmediğini, Fransa'da gerçekleştirilen eylemin de yine kimse tarafından üstlenilmeyeceğini söylüyor. (EAK) 

Yazının tamamı bugükü Sözcü Gazetesi'nde...

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com