PKK'lıları sahiplendi

PKK'lıları sahiplendi
Siirt Valisi Ahmet Aydın, dağa çıkan çocukları da sahiplenerek, "onların vebalini yüreğimizde yaşamalıyız" diye konuştu.

Siirt Valisi Ahmet Aydın, bir çocuğun daha çıkmasının vebalini herkesin yüreğinde hissetmesi gerektiğini söyledi. Vali Aydın, “Bize kurşun sıkan o çocuk bizim evladımız. Kızgınlıkla dağa çıkmış çok çocuk var. Maalesef gittikten sonra da geri dönemiyorlar” dedi.
 
24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Aydınlar (Tillo) ilçesindeki İbrahim Hakkı İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törende konuşan Siirt Valisi Ahmet Aydın, Kürt sorunu konusunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.
 
''Bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğinizde hissetmeniz lazım''
diyen Aydın, dağda kurşun sıkan çocukların da bu ülkenin çocukları olduğunu ifade etti.
 
Bu çocukların dağa çıkmasında başta öğretmenler olmak üzere çok sayıda kişinin sorumluluğu olduğunu söyledi.
 
Vali Aydın, şöyle konuştu:
 
''Allah korusun bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğinizde hissetmelisiniz. 'O çocuğa bir şeyler verebilseydim, bir şeyler anlatsaydım bu çocuk gitmezdi' demeniz lazım. Bunda bizim de suçumuz var, müdürün de suçu var, öğretmenin de belki suçu var. Bugün eline silah almış bize kurşun sıkan o çocuk bizim evladımız. Keşke çıkmasa, keşke bir şeyler anlatabilsek.
 
İnanın kaç kez kaymakamlığımda da yaşadım, terörist gelmiş teslim olmuş, 'Kaymakam Bey babam bana 5 bin lira verseydi, ben bugün terörist olmazdım' diyen teröristten, öğretmenine, polise, jandarmaya kızmış ve böyle bir kızgınlıkla dağa çıkmış çok çocuk var. Maalesef gittikten sonra da geri dönemiyorlar. Öyle bir sistem içerisindedirler.”
(MUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com