PKK'lıların cenazesinde olay

PKK'lıların cenazesinde olay
Cenazelerin toprağa verilmesinin ardından bir grup, PKK lehine slogan atarak polise molotof ve taş attı.
Hakkari'nin Çukurca ilçesinde çatışmada öldürülen 2 PKK'lının cenazesi toprağa verilmek üzere Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesine getirildi. Cenazelerin toprağa verilmesinin ardından bir grup, PKK lehine slogan atarak polise molotof ve taş attı. Polis, grubu tazyikli su ve biber gazı ile dağıttı.
 
Çukurca'da güvenlik güçleri ile girdikleri çatışmada öldürülen Doğubayazıt nüfusuna kayıtlı PKK'lı Mehmet Emin Erten ve Ali Adlin'in cenazesi Van'ın Çaldıran ilçesi kavşağında konvoyla karşılandı. Doğubayazıt'ta esnaf kepenk açmazken, cenazeler BDP ilçe binası önüne getirilerek burada omuzlara alındı. Mezarlıkta BDP Ağrı Milletvekili Halil Aksoy, hükümeti eleştirdi. Cenazelerin toprağa verilmesinin ardından bir grup, PKK lehine sloganlar atarak yürümeye başladı. Eylemciler, çevrede güvelik önlemi alan polise molotof ve taş attı. Polis, biber gazı ve tazyikli su ile gruba müdahale etti. Grup daha sonra ara sokaklara girerek dağıldı. 
 
BDP'LİLER DAĞDAN 7 PKK'LININ CESEDİNİ GETİRİNCE BEYTÜŞŞEBAP'TA OLAY ÇIKTI
 
Öte yandan Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi kırsalında çıkan çatışmada ölen 7 PKK'lının cenazesini araziden toplayıp ilçe merkezine getiren BDP'lilerin basın açıklaması sırasında olay çıktı, ilçe savaş alanına döndü.
 
Beytüşşebap'ta geçen 2 Eylül günü Beytüşşebap Jandarma Taktik Alay Komutanlığı'nın üs bölgeleri, Kaymakamlık, Emniyet Müdürlüğü ve Polis Lojmanları'na eş zamanlı gerçekleştirilen ve 10 askerin şehit olduğu saldırıdan sonra başlatılan operasyonda 26 PKK'lının öldüğü açıklanmıştı. Saldırı sırasında 3 PKK'lı da polis lojmanları önünde ölü ele geçmişti.
 
CESETLERİ YAYLADAN GETİRDİLER
 
Güvenlik güçleriyle girdikleri çatışmada ölen PKK'lıların cesetlerini aramak için bir grup BDP'li dün arazide arama yaptı. Laleş Yaylası'nda ölen 7 PKK'lının cesedini bulan BDP'liler, ilçe merkezine getirdi. Cesetler savcının gerekli işlemi yapması için Beytüşşebap Jandarma Taktik Alay Komutanlığı'na teslim edilirken, buraya gelen BDP'liler kimlik kontrolünden geçirildi.
 
BDP Hakkari Milletvekili Adil Kurt'un da aralarına katıldığı BDP'liler, PKK lehine sloganlar atarak ilçe merkezine yürüdü. BDP ilçe binası önüne gelen grup, basın açıklaması yapmak istedi. 
 
Kalabalıktan bir grup güvenlik önlemi alan polise taş atınca gerginlik tırmandı. Güvenlik güçleri taş atan gruba, göz yaşartıcı gazla müdahale etti. Ortalık bir anda savaş alanına dönerken, ara sokaklara kaçan grupla güvenlik güçleri arasındaki çatışma bir süre devam etti.  (EAK)
Etiketler:
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com