PKK’lıların yerini o aileler söyledi

PKK’lıların yerini o aileler söyledi
Şırnak'taki operasyonla ilgili istihbaratın çocukları örgüt tarafından dağa kaçırılan ailelerden geldiği belirtildi.

Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde yapılan operasyona ait çarpıcı bilgilere ulaşıldı. Önceki gün başlayan ve 2 askerin şehit olduğu operasyonda 10'u erkek 5'i kadın 15 terörist etkisiz hale getirildi. Bölge halkıyla PKK tarafından kandırılıp kaçırılan gençlerin ailelerinin verdiği bilgiler doğrultusunda, bölgede bulunduğu tespit edilen terörist grubun etkisiz hale getirilmesi için operasyon kararı alındı.

Operasyon böyle yapıldı

1.5 metreyi bulan kar kar ve şiddetli soğuk ortamında, Şırnak/merkez Bestler-Dereler bölgesinde geniş kapsamlı operasyon başlatıldı. Komando birlikleri helikopterlerle teröristlerin barındığı değerlendirilen bölgeyi kuşatacak şekilde araziye indirildi. Teröristlerin barındığı sığınağın girişi kontrol altına alındı ve "teslim ol" çağrısı yapıldı. Teröristler ateşle karşılık verdi ve ilk temas esnasında, kaçmaya çalışan teröristler tarafından açılan ateş sonucunda iki asker yaralandı. Karşı ateşle teröristlerin bir kısmı etkisiz hale getirildi. Bu esnada bir bölük olay bölgesine takviye olarak helikopterle indirildi. Takviye olarak bölgeye sevk edilen diğer tim tarafından teröristlerle kısa süreli bir temas yaşandı. Çıkan çatışmalarda Jandarma Kıdemli Üstçavuş Murat Bayram ve Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Kurt şehit düştü. Yaralanan iki askerin tedavileri sürüyor Sığınak içerisinde başka teröristlerin olduğunun anlaşılması ve havanın da kararmasıyla, birlikler çatışma bölgesini kuşattı. Komandolar sabaha kadar sığınağı gözetlemeye devam etti ve teröristlerin kaçmasına izin vermedi. Dün sabah bölgeye takviye birlik gönderilerek arama faaliyetine devam edildi.

Saldırı hazırlığı yapıyorlarmış

Öğleye kadar zaman zaman devam eden çatışmalar sonrasında tespit edilen banyo-tuvalet, mutfak-kiler, yaşam alanı, jeneratör-depo, özel oda bulunan sığınağın içerisi tamamen kontrol altına alındı. Bestler-Dereler grubu olduğu değerlendirilen 5'i kadın olmak üzere 15 terörist, silah, teçhizat, telsiz ve yaşam malzemesi ile birlikte ölü olarak ele geçirildi. Çok sayıda kanlı eylem yaptığı kaydedilen gurubun Abdullah Öcalan'ın yakalanma yıldönümü olan bugün saldırı hazırlığında olduğu iddia edildi.
(SRE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com