PKK'nın anıt mezar çalışması!

PKK'nın anıt mezar çalışması!
PKK’nın 8 Mayıs’ta başlattığı geri çekilme süreci devam ederken örgütün en önemli stratejik merkezlerinden biri olan Diyarbakır Lice’de ilginç bir karar aldığı ortaya çıktı.

150-200 kişinin bulunduğu Lice’deki kamplarda geri çekilmenin aksine örgüte son bir ayda yeni katılımlar oldu.
 
ÖLEN PKKLILARA ANIT MEZAR
 
Emniyet raporlarına göre bu süreçte örgüte katılanların sayısı 40. Bölgede görev yapan üst düzey bir yetkilinin verdiği bilgiye göre, örgüt militanları geri çekilmeden önce daha çatışmalarda hayatını kaybeden arkadaşları için bir anıt mezar yapma hazırlığında.
 
Lice-Kulp-Genç bölgesine yayılan kamplarda bu yönlü hazırlıklar hızlandı. Lice’de 15 gün önce Yolçatı-Dibek köyü arasındaki bölgede şu ana kadar 32 militan, bulunduğu yerden çıkarılıp belirlenen bir alanda defnedildi.

ALAY KOMUTANLIĞI ARAZİYE ÇIKMIYOR!
 
Haziran sonuna kadar çekilmeyi planlayan Lice’deki örgüt kadrosu, Kandil yönetimini de bilgilendirdi. Lice, Dersim ve Bingöl grubunun geçiş güzergahı üzerinde bulunuyor. Bingöl grubunun geçtiğimiz günlerde Lice’deki kamplara ulaştığı ve geri çekilmenin sorunsuz bir şekilde devam ettiği belirtiliyor. Bu süreçte Lice’de Tugay boşaltılırken, yerine görevi devralan Lice Alay Komutanlığı’nın da uyuşturucu operasyonları hariç araziye çıkmayacağı öğrenildi.
 
Timetürk

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com