"PKK'nın elinde bin çocuk var"

"PKK'nın elinde bin çocuk var"
Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, "Örgütün elinde bin civarında çocuğun bulunduğunu, bunların eğitilerek silahlı mücadelede kullanıldığını biliyoruz" dedi.
Coş, Çukurova Üniversitesi Ramazanoğlu Konağı Kültür Merkezi'nde ''Terör Üzerine Söyleşi'' konulu konferansta yaptığı konuşmada, "Terör örgütünün kullandığı dağ kadrosuna aldığı elemanların yaşının 10'a kadar indiğini biliyoruz'' diye konuştu.
 
Coş, şöyle devam etti:
 
''Örgütün elinde bin civarında 18 yaşından küçük çocuğun bulunduğunu, bunların eğitilerek silahlı mücadelede kullanıldığını biliyoruz. 18 yaşından küçük çocukların kullanılması, ellerine silah verilerek ateşe atılması, ölüme gönderilmesinin anlamı nedir? Bu çocuk istismarı, yaşam hakkının engellenmesidir."
 
Güvenlik güçlerinin müdahalesine tepki gösterenleri de eleştiren Coş, ''Bu azgın örgüt mensuplarına karşı 'polis gaz kullanmasın' diyebilecek kadar ne dediğini, tam olarak iyi düşünmediğini tahmin ettiğimiz sivil toplum temsilcileri çıkabiliyor. Bunlara karşı polis silah kullanmayacak, gaz kullanmayacak peki ne kullanacak?" diye konuştu.  (EAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com