PKK'nın kaçırdığı erlere tezkere!

PKK'nın kaçırdığı erlere tezkere!
PKK tarafından kaçırıldıktan sonra serbest bırakılan 3 ere tezkere verileceği öğrenildi. Uzman Çavuşlar ve Astsubay’ın ise tayin edilmesi bekleniyor.

PKK tarafından kaçırıldıktan aylar sonra özgürlüklerine kavuşan kamu görevlilerinin durumunun ne olacağı merak konusu olmuştu.

İçişleri Bakanı Muammer Güler, söz konusu kamu görevlerinin görevlerine devam edeceğini söylemişti. Güler, “Askerliklerinin kesintiye uğrayan bölümden sonrasını tamamlayacaklar” ifadelerini kullanmıştı.

Kamu görevlilerinin durumlarına ilişkin belirsizlik ortadan kalktı.

1 AY İZİN VERİLDİ

Edinilen bilgilere göre, kendilerini Kuzey Irak’tan almaya giden heyetle birlikte gelerek ailelerine ve sevdiklerine kavuşan görevlilere 1 ay izin verildi.

İzin süresinin tamamlanmasının ardından görevlilerin savcılık ve mahkemeye çıkarılmaları bekleniyor. Görevlilerin burada ifadeleri alınacak.

ERLERE TEZKERE VERİLECEK

Görevlilerin kaçırılmasının kesin olmasına rağmen rutin prosedür gereği gerçekleştirilecek işlemlerde, 3 erin PKK tarafından kaçırılıp kaçırılmadığı tespit edilecek.

İşlemlerin tamamlanmasının ardından erler Reşat Çeçan, Hadi Gizli ve Ramazan Başaran’a tezkere verileceği öğrenildi.

TAYİN EDİLECEKLER

Uzman Çavuş Kemal Ekinci, Uzman Çavuş Zihni Koç ve Astsubay Abdullah Söpçeler ise 1 aylık iznin ardından görev yerlerine dönecek.

Ekinci, Koç ve Söpçeler’in çalışma sürelerinin 3 yıl olduğu dikkate alınarak, farklı yerlere tayin edileceği bildirildi. (KKK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com