PKK'nın "kontrolsüz gruplar" oyunu!

PKK'nın "kontrolsüz gruplar" oyunu!
Gazeteport'un özel haberine göre, eylemlere devam eden PKK Elazığ’da 16 köylüyü kaçırdı.

Bu arada süreçte ortaya çıkacak eylemlerin adı da konmuş oldu: "kontrolsüz gruplar". PKK istediği eylemleri, bu oldukça kullanışlı bulacakları "kontrolsüz gruplar" tabiri himayesinde gerçekleştirebilecek gibi görünüyor.

PKK ELAZIĞ'DA 16 KÖYLÜYÜ KAÇIRDI

TBMM Başkanı Cemil Çiçek, PKK’nın 8 Mayıs’ı beklemeden sınır dışına çekilmeye başladığını açıklarken, terör örgütünde bazı kontrolsüz grupların da bulunduğu ve eyleme devam ettikleri öğrenildi. PKK Elazığ’da 16 köylüyü kaçırdı, ardından serbest bıraktı. Örgüt yöneticilerinden Murat Karayılan da PKK içinde çekilme sürecine direnen bazı gruplar olduğunu açıklamıştı.

KONTROLSÜZ GRUPLAR

Uzun süredir ‘’Eylemsizlik’’ durumunda olan PKK’nın geçen hafta Elazığ’ın Palu ilçesi ile Bingöl’ün Genç ilçesi arasındaki Akdağ köyünde biri çocuk 16 köylüyü kaçırması ‘’Kontrolsüz gruplara’’ bağlandı. Silahlı 3 terörist, Beyhan Barajının yapımında çalışan köylüleri tehdit etti ve 16 kişiyi yanlarına alarak dağa çıkardı. Yaklaşık 5 saat sonra ise 16 kişi serbest bırakıldı.

Güvenlik birimleri son olayın PKK içinde kontrolsüz gruplar olduğunu gösterdiğini değerlendiriyor. Polis ve askeri birimler, eylemlere karşı dikkatli olunması yönünde yeniden uyarıldı. Geri çekilme süreci sırasında da, benzer ve provakatif olaylar yaşanabileceği bildirildi. (IUK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com