PKK'nın meşruiyeti tescillendi

PKK'nın meşruiyeti tescillendi
Bu tescilin önemli göstergeleri son günlerde kendisini iyiden iyiye hissettirdi.

İşte Terör örgütü PKK'nın meşruiyetinin tescillendiğinin kanıtı

Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi, PKK’yi ‘terör örgütü’ olarak adlandırmaktan ve değerlendirmekten vazgeçti. Bunu önümüzdeki dönemde PKK’nin Avrupa Birliği’nin ‘terör örgütleri listesinden’ çıkarılmasına kadar uzanacağının bir göstergesidir

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül PKK, ile ilk kez masaya oturabileceklerini söyledi. Gül, Kuveyt'te yayınlanan El Ray Gazetesi'ne verdiği özel demeçte PKK’nin bütün Kürtleri olmasa da ‘bir kısmını temsil ediyor’ diyerek silahların bırakılması halinde PKK ile masaya oturabileceklerini belirti. İlk kez bir Cumhurbaşkanı, PKK’nin Kürtleri temsil ettiğini kabul etti.

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani’nin lideri olduğu Kürdistan Yurtseverler Birliği (YNK) ilk kez açıktan KCK’den üst düzey bir heyetle görüştü.

PKK ve Abdullah Öcalan uluslararası medyada pozitif anlamda ilgi odağı haline geltirildi. Dünya medyasında Kandil, PKK, Abdullah Öcalan, üzerine sayısız haber, dosya, söyleşi ve izlenim yer aldı. TIME Dergisi’nin Abdullah Öcalan’ı yılın 100 etkili şahsiyeti ararsında görmesi ve konuya ilişkin Sinn Fein lideri Gerry Adams’ın kaleme aldığı bir makaleye yer verdi.(MUE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com