PKK'nın özürüne Tanrıkulu'ndan tepki!

PKK'nın özürüne Tanrıkulu'ndan tepki!
CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, terör örgütü PKK'nın özür dilemesini Diyarbakır'da eleştirdi...

Tanrıkulu, "Ölümün özrü olmaz. Hiçbir özür ölümleri geri getirmez, hiçbir ölümün de haklı bir nedeni yoktur. Kurşun adres sormaz diye bir şey de yoktur. Ölümlerin olmayacağı ortamı oluşturmak siyaset kurumlarının görevidir. Herkes bunun için çalışmalıdır." dedi.

"BDP'NİN MECLİS'TE OLMASI GEREKİYOR"

Diyarbakır'da eylem yapan DEDAŞ personeline destek veren Tanrıkulu, gazetecilerin gündem ile ilgili sorularını cevapladı. BDP'nin mecliste olması gerektiğine inandıklarını belirten Tanrıkulu, "BDP'nin Meclis'te olması gerektiğine inanıyoruz, fakat AK Parti sözcüleri BDP'nin mecliste olma yolunu güçleştiren ifadeler kullanıyorlar. AK Parti yöneticilerinin söylemi BDP'nin mecliste olmasını zorlaştırıyor. BDP'nin mecliste olmamasının nelere mal olduğunu bu arkadaşlar bilmiyor, aslında bu yaz buralara gelip staj yapmaları gerekir diye düşünüyorum." diye konuştu.

Başbakan'ın Kürt sorununu biraz daha okuması gerektiğini savunan Tanrıkulu, "Biraz daha tanıması ve bana göre de danışmanlarını değiştirmesi lazım. Başbakan'ın danışmanları tabiri caizse kargadır." ifadelerini kullandı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com