PKK’nın Paris oyunu!..

PKK’nın Paris oyunu!..
Fransa’da yayımlanan L’express Dergisi Paris’teki PKK’lı üç kadın cinayetine dair bilinmeyen detayları gün ışığına çıkardı.

Dergi, cinayet zanlısı Ömer Güney’in 20 Ocak tarihinde gözaltında bulunduğu sırada Fransız Polisine gönderilen bir e-postaya dair ayrıntılara yer verdi. E-postayı yazan, Almanya’da yaşadığını belirtip edip ismini gizleyen kişinin iddiasına göre; cinayet zanlısı Ömer Güney bir Türk ajanı ve cinayetlerin emrini Türk istihbaratından aldı.

Fransız polisinin e-postanın kaynağını araştırması üzerine İran üzerinden gönderildiği tespit edildi.

Maalesef, İran üzerinden muhtemelen PKK kaynaklı gönderilen e-postada iddia edildiği düzeyde, Avrupa’da böyle bir cinayeti işleyebilecek güç ve donanımda bir istihbarat teşkilatımız olmadığının en somut örneğini yakın dönemde Reyhanlı’da yaşanan istihbarat krizinde gördük. Bu soğukkanlı cinayetler ile MİT'in amatör ruhu pek örtüşüyor denilemez. Vatandaşlarını, özellikle de AKP'ye muhalifleri fişlemekten vakit bulamayan MİT, Paris'te operasyonu ancak filmlerde yapabiliyor.

Ayrıca Ömer Güney’in yaşam tarzı ve çizilen profil, geliri olan bir istihbarat çalışanından ziyade kullanılıp atılacak bir PKK sempatizanına daha uygun.

PKK’NIN İÇ HESAPLAŞMASI

Akla ve gelen bilgilere en uygun ihtimal ise cinayetlerin PKK’nın kendi içinde gerçekleştirdiği bir hesaplaşmanın sonucu olduğudur. L’express Dergisi de Güney’in öldürülen kadınlardan Leyla Söylemez’e karşı duygusal yakınlık hissettiğini ancak karşılık bulamadığını dile getiriyor.
Ömer Cansız’ı iç hesaplaşmasında kullanan PKK ise geçmişinde bolca bulunan bu infazları birçok kez olduğu gibi MİT’e dolayısıyla Türk Devleti’ne yıkma gayretinde. Bunu yaparken İran kanalını kullanmakta da herhangi bir mahzur görmüyorlar.

TEK BAŞINA GERÇEKLEŞTİRMEMİŞ

Dergi, makalede ‘Aşk cinayeti’ ihtimalini sorgularken Fransız polisine yakın kaynaklara dayandırarak Güney’in, kurbanlardan Söylemez’e karşı duygusal yakınlık hissettiğini yazdı. Ayrıca Güney’in cinayetleri tek başına gerçekleştirmemiş olabileceğine dikkat çeken dergi, katil zanlısının Fransız polisine verdiği ifadelere de değindi. Sorguda Güney’in, “Hayatta sahip olmak istediğim üç şey, bir araba, bir eş ve bir silah. Masumum. Onları ben öldürmedim. Öldüklerini öğrendiğimde şoke oldum. Leyla çok güzeldi. İsmi de çok güzel. Arapça ve Türkçe’de aşk anlamına geliyor. Bana ‘evet’ deseydi, ben de derdim” dediği öne sürüldü. Dergi ise, ‘olayın karşılıksız aşk cinayeti olması halinde neden üç kadın birden öldürüldü’ diye sordu. (KKE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com