PKK’nın telsizi artık Şırnak'ta yayında!

PKK’nın telsizi artık Şırnak'ta yayında!
Kırsalda bulunan PKK’lı teröristlerin telsiz sinyalleri artık Şırnak merkezden duyuluyor.
Bugün'den Bilal Şahin'in haberine göre; Şırnak’ta terör örgütü PKK’nın kullandığı telsiz sinyalleri merkeze çok yakın noktalardan gelmeye başladı. Şırnak merkez Gazipaşa Mahallesi, Balveren beldesi, Kavuncu ve Dağ konak köyü gibi şehre yakın mesafedeki alanlardan terör örgütünün kullandığı telsiz sinyallerinin geldiği öğrenildi. Özellikle son bir ay içinde Şırnak merkeze daha da yaklaşan teröristlerin gençleri sokak eylemlerinde yönlendirdikleri de belirlendi.
 
DÜKKAN BASIP CEZA KESİYORLAR
Telsiz konuşmalarında hükümete güvenilmemesi ve rehavete kapılmamaları yönünde teröristlere talimat verildiği öğrenildi. Şehir içindeki gençleri de örgütleyen kırsaldaki PKK’lılar, YDG-H adı altındaki illegal birimlere talimat veriyor. Örgütten gelen talimatla hareket eden şehir merkezlerindeki sözde asayiş birimlerinin dükkan basmaya başladığı da ortaya çıktı.
Tehdit ettikleri esnaf ve vatandaşlara şiddet uygulayan sözde YDG-H asayiş birimleri hedefe aldıkları vatandaşların araçlarını parçalıyor, dükkanlarına molotofkokteyli ve el yapımı bomba atıyor. Söylemlerine uymayan vatandaşlara anlık yargılama yapıp şiddet uygulayan yüzleri maskeli gençler, polislerle de sürekli çatışıyor.(SBK)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com