PKK'nın yeni hedefi okullar

PKK'nın yeni hedefi okullar
Hakkari’de kimliği belirsiz kişiler tarafından bir okul kundaklanarak kullanılamaz hale getirildi.

Gece geç saatlerde Yeni Mahalle’de bulunan 3 katlı, 6 derslikli ve 371 öğrencisi bulunan Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu, yüzü maskeli 6 kişinin saldırısına uğradı. Okula molotofkokteyli atan saldırganlar daha sonra tüm camları kırdılar. Müdür odası ve anasınıfı öğrencilerinin bulunduğu odalar ise tamamen kullanılamaz hale geldi. Halen büyük kaya parçalarının bulunduğu sınıflarda okulun kimler tarafından kundaklandığı ise araştırılıyor.
 
Sabah saatlerinde okula gelen öğretmen ve öğrenciler ise, okulu harabe halde görünce gözlerine inanamadılar. Öğrenciler üzüntü içersinde evlerine giderken, bazıları ise okulun önünde bir süre beklediler. Öğretmenler ise okulda olayın şaşkınlığını yaşayarak oldukça üzgün oldukları göründü.
 
Okulun önüne gelen veliler ise, kameraya çıkmamaya özen göstermeleri dikkatlerden kaçmadı.Hakkari İl Milli Eğitim Müdürü M. Sena Yakut ise, okula gelerek incelemelerde bulundu. Basın mensuplarının kendisini görüntülemesini istemeyen Müdür Yakut, tahrip olan sınıfları dolaştı. Bu sırada bazı görevlilerinin ‘okulun durumu ne olacak?’ diye aralarında yüksek sesle tartışması üzerine de Müdür Yakut, görevlilerle tartışmaya girerek Okulu yaktılar işte, ben mi okulu yaktım. Okulu yakanların yediği ekmek haramdır’ deyip oradan ayrıldı.
 
Mahalle sakinleri ise, okulu yakınların yetişkin ve yüzü kar maskeli 6 kişi olduğunu belirttiler.(VİE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com