PKK'ya büyük darbe!

PKK'ya büyük darbe!
Şırnak'ın kırsal kesimlerinde PKK'nın kış üstlenmesine boşa çıkarmaya yönelik operasyon düzenlendi.

23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nın sevk ve yönetiminde köy korucuları ile birlikte Şırnak’ın kırsal kesiminde PKK’nın kış üstlenmesine boşa çıkarmaya yönelik operasyon düzenlendi.

Mehmetçik, helikopter destekli operasyonda komutanların sevk ve idaresinde büyük gayret göstererek PKK’nın hain planlarını yok etmeye çalıştı.

Mehmetçik, çok zorlu hava koşullarına rağmen bölgede etkin olmaya çalışan PKK’ya karşı büyük bir azim göstererek hainlerin inlerini tek tek bularak imha etti.

Operasyonda eylemlerde kullanılmak üzere hazırlanan çok miktarda el yapımı patlayıcı düzeneği ve patlayıcı madde ve yaşam malzemeleri de ele geçirildi.

Terör örgütüne yönelik gerçekleştirilen operasyonda PKK mensuplarının kullandığı cep telefonları da ele geçirildi. Telefonların çok eski modeller olması dikkat çekti.

Operasyonda çok miktarda yaşam malzemesi de ele geçirildi. Teröristlerin ağır kış şartlarına karşı korunmak için sakladığı kıyafetler imha edildi.

Şırnak Valiliği’nden yapılan açıklamada; “Şırnak’ın gelişmesi ve refahın artmasının en büyük engeli olan, bölge halkını, kamu görevlilerini ve güvenlik güçlerini hedef alan, halkımızın alınteri ve emeği ile kazandığı bir lokma ekmeğini bile ona çok görüp gasp eden, fakir aile çocuklarının kanı üzerinden saltanatlarını sürdüren bölücü terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonlara, kararlılıkla devam edilecektir.” (BCK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com